Azok a csodálatos SZÍNEK

Minden téma, ami a "Színimádókat" érdekelheti!

SZÍNES ÁLLATOK

Az alábbi listán (a teljesség igénye nélkül) olyan állatok szerepelnek,amelyek nevei valamilyen módon tartalmaznak színt, színárnyalatot vagy valamilyen kapcsolatban vannak a fénnyel, a láthatósággal:

 

EMLŐSÖK

 Afrikai vadkutya (Lycaon pictus)  

Másik neve: hiénakutya. Élőhelye: Afrika. Ma már csak Közép- és Kelet-Afrikában, Etipiában, Kamerunban, Kenyában és  Tanzániában él. Nyugat-Afrikából többnyire kipusztult. 5 alfaja ismert. Marmagassága 61-78 cm, testhossza 75-110 cm, külön farokhossza 30-40 cm. Testtömege 18-36 kg. Falkákban élnek, ahol 7-15 példány az átlag létszám. Régebben 100 egyed is volt egy falkában. Domináns pár vezeti a falkát, nincs agresszió. Vadászatkor 55 km/h sebességet érhetnek el. Félelmetes és gyors vadász. Tápláléka: közepes termetű antilopok, bagyobb termetűeket akkor, ha legyengültek. Dögöt nem fogyaszt. Vemhesség: 10 hét, az utódok száma 2-20, de általában 10-11. Ivarérett: 12-18 hónaposan. Élettartam: maximum 10 év.

Arab bejza (Oryx leucoryx) 

Élőhelye: Arab-félsziget, Irak, Jordánia, Palesztina és Szíria. Innen az 1970-es évekre kipusztult, több sikeres visszatelepítés történt. Testhossza 150-235 cm, marmagasság 0,9-1,4 m, testtömege 100-150 kg. Szarvuk egyenes és hossza 60-150 cm,  a nőstények szarva vékonyabb és hosszabb. Farokhossz 45-90 cm.  Társas lény és vándorló életmódot folytat. Eredetileg a félsivatagok és sík pusztaságok voltak kedvelt helyei, a csordák létszáma változó. A nagyobb csordákat domináns bika vezeti. A fiatal bikák külön csordákat alkotnak. Tápláléka: fűfélék és bokrok. Nagyon óvatos állatok, kevés a természetes ellenségük. Vemhesség: 240 nap, utódok száma 1. Ivarérett: tehenek 2 évesen. Intenzív védelem alatt áll.

Erdei kutya  (Speothos venaticus)


Élőhelye: Dél-Amerika északi területei. A zömök, izmos, hosszú test 60-75 cm hosszú, ehhez jön még a 12-15 cm-es hosszúságú farok. Súlya 5-7 kg. Erőteljes fej, nagyon kicsi fül, rövid és széles pofa jellemzi. Rövid szőre sötét rőtesbarna. Kisebb falkákban csatangol. Fogságban 10 évet él.
Tápláléka: kisebb emlősök és gyümölcsök.Vemhesség: 60-70 nap. Az utódok száma: 4-6. Az utódokat mindkét szülő gondozza. Ivarérett: 14-18 hónaposan.

Foltos kuszkusz  (Spilocuscus maculatus)

A kuszkuszfélék családjába tartozik. Élőhelye: Maluku-szigetek, Új-Guinea erdői, Ausztráliában a York-foki-félszigeten. 4 alfaja ismert.  Testhossza 34,8-65 cm, farokhossza 31,5-60 cm, testtömege 1,5-6 kg. Tömött, feltűnően foltos a bundája. Magányos életmódú. Éjjel aktív. Élettartam: fogságban 17, vadonban 11 év. Tápláléka: gyümölcsök, hüllők, levelek, madarak és tojásaik, kisemlősök, rovarok és virágok. Ivarérett: 1 évesen. Vemhesség 13 nap, utódok száma 1-2.  

Hiúz(Lynx lynx)

Matschei-kúszókenguru (Dendrolagus matschiei)

Mókusmajom

Nyala  (Tragelaphus angasii)

Neve szuahéli eredetű. Élőhelye: Dél-afrikai Köztársaság, Malawi, Mozambik, Zimbabwe. Szváziföldön nagy példányszámban él. Közepes termetű antilop, nemek közt jelentős eltérések vannak. Testtömeg a bikáknál 98-125 kg, a teheneknél 55-68 kg. A tehenek marmnagassága 80-100 cm, a bikáké 100-120 cm, a bikák testhossza 200 cm, a teheneké 150 cm. Teheneknek nincs szarvuk, a bikáké 60-83 cm, másfélszer csavart tülkökkel. Kisebb csordákat alkotnak, vándorló életmódúak. Este és éjjel aktívak. Tápláléka: elsősorban lombok, de gyümölcsök és perjefélék is. Vemhesség:7 hónap, utódok száma 1. 5 kg-os az újszülött súlya. Ivarérett: bikák 1,5 év, tehenek 1 évesen. A fiatal hímek külön csordákba tömörülnek.

Okapi

Petymeg

 HÜLLŐK,KÉTÉLTŰEK

 Makibéka

Sárgászöld haragossikló

ROVAROK 

 

Kék-fehér zebralepke(Heliconius cydno)

Élőhelye: Közép- és Dél-Amerika. Tápláléka: virágpor. A példányok szárnyaikkal kommunikálnak, apró és gyenge kattogás formájában. A fogságban tartott példányoknál és ezek utódainál ez teljességgel hiányzott.

Pávapók  (Maratus volans)

Ugrópókfélék családjába tartozik. Élőhelye: Ausztrália. Testhossza 5 mm. A nőstény és a fiatal hím barna színű, de színes mintájúak. Különlegessége: pávafarktollra emlékeztető ernyő, amit násztánc során használ az állat. Ember számára veszélytelen, nem mérgespók.

Színes szöcske (színváltozat)

A trópusokon különféle színváltozatokkal élnek.

Tarka lepke(Celeus flavus)

 

HALAK,VÍZI ÁLLATOK

Afrikai szivárványrák (Cardisoma armatum)

Élőhelye: a nyugat-afrikai part menti régiókból származik, de megtalálható a Volta folyó deltájában és a Zöld-foki-szigeteken is. A fiatal rákok meglehetősen színpompásak, mely általában elhalványul, ahogy az állat idősödik. A fiatal és a felnőtt rákok idejük nagyrészét a szárazföldön töltik, a nőstényeknek viszont vissza kell térniük az óceánba, hogy lerakják tojásaikat.
Érdekesség: Ez egy szárazföldi rák, hosszú ideig nem maradhat elmerülve, mert megfullad.  

Holdfényű császárhal (Acanthurus leucosternon)

A doktorhalfélék családjába tartozik. Élőhelye: Indiai-óceán. Egyes állományai a Csendes-óceán nyugati felén is fellelhetők. Trópusi és tengeri hal, a korallzátonyok 25 m mélységéig megtalálható. Testhossza 19 cm, de könnyedén elérheti akár 54 cm-t is. Igazán színes hal.  Teste kék, a hasi része fehér, a feje fekete vagy sötétkék, a toroktól a mellúszók tövéig fehér sáv húzódik; a hátúszója élénk sárga, a szélén vékony, fekete szegéllyel; a többi úszója fehér; a fehér farokúszóján, a faroktő mellett és a farokvégén, egy-egy fekete, függőleges sáv helyezkedik el. Általában magányos, de táplálkozásakor nagy rajokba gyűlhet. A hím és a nőstény csak íváskor alkot párt. Halászata ipari méretű az akváriumok számára. 

Kaliforniai birkafejű hal (Semicossyphus pulcher)

Az ajakoshalfélék családjába tartozik. Élőhelye: a Monterrey-öböltől a Kaliforniai-öbölig, 6-30 m mélységig. A hímek feje és farokúszója fekete, az állkapcsa fehér, teste szalagszerűen piros. A nőstények rózsaszínűek, a fiatalabbak világosabb árnyalatúak. Hínár erdőkben és sziklás zátonyok között élnek. Tápláléka: apró rákok, kagylók és tengeri sünök.

Kék-sárga királyhal(Pseudochromis flavivertex)

Kék-sárga szalagos muréna (Rhinomuraena quaesita)

A murénafélék családjába tartozik. Élőhelye: Csendes- és Indiai-óceán. Elegáns, vékony testű és kecses formájú. Jellegzetes fejformájáról könnyen felismerhető. Testhossza 100 cm, színezete kor és nem szerint változik. A hímek 130 cm hosszúak is lehetnek. Tápláléka: apróbb halak és garnélarákok. Élettartam: 20 év. Fogságban csak rövid ideig tudnak élni.

Meggyhasú sügér (Pelvicachromis pulcher)

Élőhelye: Nyugat-Afrika sivataghoz közeli vizei, Nigéria folyói és holtágai. Testhossza 8-10 cm, testének 2 különböző színű területe van. Békés természetű, igénytelen hal, csak szaportodási időszakban lesz agresszív. Vízminőségre nem érzékeny. Tápláléka: szabadban gerinctelenek, fogságban mindenevő. Könnyen szaporodik, párban érdemes tartani. Kedveli a sűrű növényzetet és a gyökereket. A tereptárgyak felső részére vagy oldalára ikráznak, ezek száma 50-150. Ivarérett: 6-8 hónaposan.

Nyerges bohóchal (Amphiprion polymnus)

A korállszirtihal-félék családjába tartozik. Élőhelye: Csendes- és Indiai-óceán. Testhossza 12 cm. Alapszíne fekete, a száj környéke és a mellúszói sárgák. A test középső részén, a farok tövében és a fejen széles fehér sáv díszeleg.

Ollófarkú őrmesterhal (Abudefduf sexfasciatus)

A korállszirtihal-félék családjába tartozik. Élőhelye: Csendes- és Indiai-óceán. Testhossza 16 cm.

Picasso-hal (Rhinecanthus aculeatus)

Az íjhalfélék családjába tartozik. Élőhelye: mindhárom óceán, valamint a Vörös-tenger. Testhossza 15 cm, de elérheti a 30 cm-t is. Trópusi hal, a korallzátonyok 50 m mélységéig fellelhető. A nőstény területvédő, a nyíltabb helyeket kedveli. Tápláléka: algák, puhatestűek, férgek, rákok, tengeri sünök, kisebb csontos halak, egyéb gerinctelenek és azok petéi. Húsa ehető, de inkább az akváriumoknak szállítják. A nőstény őrködik az ikrák felett is.

Pillangó tarkasügér

Rókafejű nyúlhal (Siganus vulpinus)

 A nyúlhalfélék családjába tartozik. Élőhelye: a Csendes-óceán nyugati fele. Fülöp-szigetek, Indonézia, Új-Guinea, Nagy-Korallzátony, Vanuatu, Karolina-szigetek, Marshall-szigetek, Kiribati, Nauro és Tonga. Testhossza 20 -25 cm. Trópusi és tengeri hal, a korallszirtek peremén, vízalatti sziklaszirtek szélén, 1-30 m mélyen. Tápláléka: algák. Míg a fiatalok nagy rajokat alkotnak, addig a felnőttek magányosan vagy párban élnek. Kisebb mértékben fogyasztják, inkább akváriumokba halásszák. 

 Tüskéi mérgezőek!

Serpalazac (Hyphessobrycon eques)

Szeplős zászlóshal (Zebrasoma xanthurum)

Animációk:

 

Glitterek:

 

 

Víztükrös képek:



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 43
Tegnapi: 213
Heti: 714
Havi: 4 440
Össz.: 417 422

Látogatottság növelés
Oldal: SZÍNES állatok
Azok a csodálatos SZÍNEK - © 2008 - 2024 - szinek.hupont.hu

A HuPont.hu jelszava az, hogy itt a honlapkészítés ingyen van! Honlapkészítés Ingyen

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »