Azok a csodálatos SZÍNEK

Minden téma, ami a "Színimádókat" érdekelheti!

FEKETE ÁLLATOK

Az alábbi listán (a teljesség igénye nélkül) olyan állatok szerepelnek, amelyek nevei valamilyen módon tartalmazzák az "Fekete"előtagot, vagy kapcsolódnak ehhez a színhez.

EMLŐSÖK

Arab ló   (színváltozat)

Fekete fóka  (színváltozat)

Fekete jaguár (színváltozat)

A macskafélék családjába tartozó nagytestű faj. A tigris és oroszlán után 3. a sorban. A leopárdhoz hasonlítva robusztusabb a felépítése és foltjai is nagyobbak. Élőhelye: az USA délnyugati részétől, Mexikótól kezdve Közép-Amerikán át Paraguayig és Argentína északi részéig. Az esőerdőkben él. A nagyobb hímek testtömege 158 kg, a nőstények átlagban 10-20 %-kal kisebbek. Testhossza 112-185 cm, farokhossza 45-75 cm, marmagassága 63-76 cm.  Magányos életmódú és lesből támad. Csúcsragadozó. Tápláléka: élőhelyének összes másik faja. Kiválóan úszik, kúszik és mászik. Igen erős a harapása, a páncélos hüllőkkel is könnyedén elbánik. Egyedszáma folyamatosan csökken. A fekete megjelenést a melanizmus okozza.
fekete jaguár

Fekete karcsúmongúz   (Galerella flavescens)

A macskaalkatúak családjába tartozik. Élőhelye: Afrika, Ázsia, Dél-Európa és Madagaszkár sivatagai és trópusi esőerdői egyaránt. Ragadozó életmódúak. Tápláléka: különféle gerinctelenek, kistestű gerincesek. Föld alatti üregeiket maguk ássák.

Fekete langur   (Trachypithecus auratus)

fekete langur

 A cerkóffélék családjába tartozik. Élőhelye: Indonézia néhány kisebb szigete, Jáva, Bali és Lombok trópusi esőerdeiben él. 2 alfaja ismert. Testhossza 55 cm, farokhossza 87 cm. Testtömege 7 kg. Két színváltozata van. A fiatalok színezete mindig narancssárga. Nappali életmódúak. Idejük nagy részét a fákon töltik, a talajra nagyon ritkán ereszkednek le. 7 fős csapatban élnek, melynek élén egy kifejlett hím áll. Táplálék: növények, levelek, rügyek, gyümölcsök és virágok, de kis mennyiségben rovarlárvákat is fogyasztanak. 200 napos vemhesség után 1 utód. A kölykök 1 éves korukra lesznek önállóak. Ivarérett: 3-4 évesen. Élettartama:  20 évet is lehet. Magyarországon a Fővárosi Állat- és Növénykertben él egy 6 tagú csapat.

Fekete lóantilop   (Hippotragus niger) 


fekete lóantilop

Élőhelye: Angola, Botswana, Kenya, Malawi, Mozambik, Namíbia, Dél-afrikai Köztársaság, Tanzánia, a Kongói Demokratikus Köztársaság, Zambia és Zimbabwe fás és füves szavannáin él. Az egyik legimpozánsabb megjelenésű antilopfaj. A bikák testtömege 238 kg, marmagasságuk pedig 116-142 cm.  A tehenek testtömege 220 kg, és némileg alacsonyabbak. A hímek szarva masszívabb és jobban görbül, mint a nőstényeké, és hossza 81-165 cm is lehet. A tehenek szarva 61-102 cm hosszú. Nappal aktív. 15-25 egyed él egy csordában él, amelyek tehenekből és fiatal borjaikból, valamint egy domináns bikából állnak.Tápláléka: fűfélék, lombok, és előszeretettel legelnek olyan növényekről, amelyek termeszvárakon nőnek. A vemhesség 8-9 hónapon át tart, 1 utóddal. Ivarérettség: tehenek 2,5 éves a bikák 5 éves korban. Élettartam: 16-19 év. Hazánkban a Nyíregyházi Állatparkban és a Győri Állatkertben látható.

Fekete medve   (Ursus americanus)


fekete medve

Amerika egyik legismertebb medvéje. Testhossza nőstényeknél 1,2–1,6 m, hímeknél 1,4-2 m, vállmagassága 0,7–1 m, a nőstények testtömege átlagosan 40–150 kg, a hímeké átlagosan 60–225 kg. Amerika északi részén minden erdős vidéken megtalálható. Nagyon jó úszó, de a legjobban a kúszáshoz ért. Tápláléka: főképpen növényi eredetű. Megeszi a füvet, leveleket, a félig vagy egészen érett gombát, bogyókat és az erdő által kínált mindenféle gyümölcsöt. Hússal is táplálkozik. Megtámadja és elragadja a háziállatokat, nem riad vissza az erős szarvasmarhától sem. Magyarországon a Veszprémi Állatkertben tartanak fekete medvéket.

Fekete pézsmaszarvas   (Moschus fuscus) 


fekete pézsmaszarvas

A család a nevét a felnőtt hímek (váladékáról pézsmamirigynek nevezett) prosztatájában termelt pézsmáról kapták. Ez az ivarszerv és a köldök között elhelyezkedő pézsmazacskóban gyűlik össze, és főleg a párkeresésben van szerepe.

Fekete pókmajom   (Ateles paniscus) 


fekete pókmajom

Élőhelye: egészen Mexikóig terjedt. Ma főként az Amazonas-menti terület szívében: Guyanában, Brazília északnyugati részén, Peru keleti és Bolívia északi területei.  A hím testhossza 38–58 cm, a nőstényé 40–62 cm. A hím farokhossza 63–85 cm, a nőstényé 64–92 cm. A hím testtömege 7,8–9,5 kg, a nőstényé 7,5–8,8 kg.  A majom társas lény és nappal aktív. Tápláléka: makktermések, gyümölcsök, levelek és virágok. Élettartam: 20 év.  A hím 5, a nőstény 4 éves korára éri el az ivarérettséget. A párzási időszak egész évben tart. A vemhesség 210–225 napig tart, ennek végén egy utód jön a világra.

Fekete repülőkutya    (Pteropus alecto) 

A nagy denevérek alrendjének egyetlen családja. Számos alcsaládot ismer a kutatás. Élőhelye: Jáva, Banda, Szumátra és Timor. Erdők, gyümölcsfaligetek lakója. Ez a legnagyobb faj. Testhossza 40 cm, szárnyfesztávolsága 150 cm. Tápláléka: apró gerincesek, gyümölcsök és rovarok. Társasági élőlény. Húsáért is vadásszák.

Fekete szarvas (színváltozat)


fekete szarvas

Fekete repülőkutya(Pteropus alecto)

 

HALAK

Fekete csikóhal(Hippocampus erectus)

Színváltozat. A tűhalfélék családjába tartozik. Élőhelye: Indonézia partjai mentén Ausztráliáig, Európa, Afrika és Észak-Amerika atlanti-óceáni partjainál. Fogságban keveset élnek és ritkán szaporodnak. Testhosszuk 17-35 cm között változik.  Stressz hatására elhalványodik a színük. Színváltoztató tulajdonsággal rendelkeznek. Mozgásuk sajátságos: függőleges helyzetben lebegés. Többnyire monogámok. A faroktőn levő zacskóban a hím hordja a petéket. Költési idő: 14-28 nap, utódok száma nagyjából 50.

Fekete homoki tigriscápa   (Odontaspis noronhai)

 

A tigriscápafélék családjába tartozik. Élőhelye: Atlanti-óceán, és Csendes-óceán. A hím testhossza 367 cm, a nőstényé 326 cm. Színe egyforma csokoládébarna. Trópusi és tengeri hal. A nyílt vizeket kedveli 60-1000 m mélységben. Tápláléka: nincsenek adatok. Álelevenszölő állat. Kis mértékű halászata van.

Fekete fantomlazac  (Hyphessobrycon megalopterus)
 
Élőhelye: Bolívia és Brazília területén, a Guaporé és a Felső-Paraguay nyugodt, sekély vizeiben. Testhossza 3,6-4,5 cm. Tápláléka: mindenevő. Társas, rajokban él. 
 
Feketefoltos fogasponty (Valencia hispanica)
  
Élőhelye: Kelet- és Dél-Spanyolország tengerparti vizei és brakkvizei. Megtalálható még Albániában és Korfu szigetén is. A hím testhossza 6, a nőstényé 8 cm. Oldalvonala nincs, egy hosszanti sorban 29-32 pikkelye van. Szívós és igénytelen. Tápláléka: apró gerinctelenek és növényi anyagok.

Fekete géb  (Gobius niger) 

A gébfélék családjába tartozik. Élőhelye: Atlanti-óceán keleti része, a Balti- a Fekete- és a Földközi-tenger, 75 m mélységig. A homokos és iszapos talajokat , a tengerifűvel benött részeket kedveli. Testhossza 18 cm, hasúszói szívókoronggá módosultak. Fenékhal. Tápláléka: apró halak és rákok, férgek és puhatestűek. Halászata akváriumok számára történik.

Fekete marlin (Istiompax indica) 

 

A vitorláskardoshal-félék családjába tartozik. Élőhelye: az Indiai- és Csendes-óceánok trópusi és szubtrópusi vizei. Vízfelszín közelében tartózkodik.Testhossza 380-465 cm. Testtömege 750 kg, de lehet nagyobb is, 129 km-h sebességgel a leggyorsabban úszó hal.Ívás 27-28 fokos vízben. Szaporodás ikrával, mely 40 millió is lehet. Ezek szabadon lebegnek az óceánokban. Húsa miatt értékes hal.  

 

 

 

Fekete rojtosszájú hal (Labeo chrysohekadion)

 Borneó, Jáva,  Szumátra, Kambodzsa és Thaiföld édesvizei. Békés természetű. Tápláléka: alga, zöld eleség és mindenféle más táplálék is. Szürkületkor aktív. Létezik albino variánsa is. Akváriumban nem tenyészthető.

Fekete neonhal  (Hyphessobrycon herbertaxelrodi)

Élőhelye:  Dél-Amerika; Taquari folyó (Brazília).Nyugodt vizek. Viselkedés: Társas. A vízfelszín közelében úszkál.Tápláléka:

mindenevő.

Fekete sügér (Micropterus dolomieu)

A díszsügérfélék családjába tartozik. Élőhelye: Amerikai Egyesült Államok és Kanada, a Hudson-öböltől a Szent Lőrinc-folyótól és a Nagy-tavaktól délre a Mississippi vízgyűjtő rendszerében egészen Québectől - Észak-Dakotáig, délen Észak Alabamáig és nyugaton Oklahomáig.Testhossza 8-40 cm, testtömege 540 gr. Nálunk max. 200 gr. Rablóhal, tápláléka: gerinctelen állatok és kis halak. A nála nagyobb halak és teknősök táplálékául szolgálhat.Élettartam: 26 év. Ivarérett: 3 évesen. Az ikrák 8-10 nap alatt kelnek ki. A pár őrzi és gondozza az utódokat.
 

Fekete szellem késhal ( Apteronotus albifrons)

 Élőhelye:  Dél-Amerika. Az Amazonas és a Rio Paraguay folyók gyors folyású, homokos részei.Békés, csak egymás közt agresszívak.Várható életkor: 8-10 év. Tápláléka: mindenevő. Akváriumban nem szaporodik.

Fekete tetra (Gymnocorymbus ternetzi)

Élőhelye:  Dél-Amerika; Bolívia, Brazília, Paraguay. Gyenge sodrású folyók, állóvizek.Testhossza 6 cm. Társas, rajban él.
Tápláléka: ragadozó, kedveli az élő zsákmányt. A hímek kisebbek, hátúszójuk megnyúlt és farokúszójuk nagyobb, mint a nőstényeké. Az utódok kb. 36 óra múlva kikelnek.

Fekete tőkehal (Pollachius virens)

 

Fekete tüskéscápa

Fekete vadászsügér (Altolamprologus calvus)

Élőhelye:  Afrika, Tanganyika-tó. Sziklás zónák, barlangos részek.Idegen fajokkal szemben békés természetű.  Kistestű halakkal ne tartsuk mert levadássza őket.Testhossza 14 cm. Tápláléka: élő vízibolha, kisebb állatoknál a ciklopsz, szúnyoglárvák. Élő kishalakat is adjunk nekik időnként, mert ez serkenti ívási kedvüket. A fagyasztott eleséget is elfogadják.Várható életkor: 10-11 év. Több színváltozata ismert.
 
HÜLLŐK ÉS KÉTÉLTŰEK
 
Ausztráliai fekete vipera(Pseudechis porphyriacus 'Shaw')

Fekete amur sikló(Elaphe schrenckii)

fekete amur sikló

Fekete földiteknős(Rhinoclemmys funerea)

Fekete kajmán (Melanosuchus niger)

Élőhelye: Bolívia, Brazília, Kolumbia, Ecuador, Francia Guyana, Guyana és Peru területén honos. Természetes élőhelyei, tavak, folyók, mocsarak és elárasztott területek. Testhosszúsága általában 3-4,5 m, de elérheti az 5-6 m is lehet. Éjjel vadászik, halakból, kétéltűekből, hüllőkből, emlősökből és madarakból álló táplálékára. Fészekalja 50-65 tojásból áll.
 
 
Fekete királysikló (Lampropeltis getulus nigrita)
 
A siklófélék  családjába tartozik.
Élőhelye: az Amerikai Egyesült Államok nagy részén, valamint Észak-Mexikó és Alsó-Kalifornia. Az USA-ban a következő államokban lelhető fel: Alabama, Arizona, Arkansas, Kalifornia, Colorado egyes részei, Delaware, Florida, Georgia, Illinois dél és délnyugati részei, Indiana déli része, Iowa déli része, Kansas, Kentucky, Louisiana, Maryland, Mississippi, Missouri, Nebraska, Nevada déli és nyugati részei, New Jersey, Új-Mexikó, New York, Észak-Karolina, Ohio déli része, Oklahoma délkeleti része, Oregon déli része, Dél-Karolina, Tennessee, Texas, Utah déli része, Virginia és Nyugat-Virginia. Testhossza 51-197 cm hosszú. A leghosszabb megmért példány 208,2 cm volt. Habár a színezete, az árnyalatai és a minták alfajtól függően kissé eltérnek, mindegyiküknek fényes fekete, kékesfekete.Főleg a nyílt térségeket kedveli, mint például a füves pusztákat, sivatagokat, alacsonyabb hegységeket és tölgyeseket, de az elhagyott farmokat és mocsaras területeket sem kerüli el. Szorítással öl, más kígyók mérgére immúnis. Tápláléka: kígyókból, akár fajtársaiból is állhat - emiatt egy terráriumban, csak egyetlenegy példányt szabad tartani -; ezek mellett teknős tojásokat, gyíkokat, kétéltűeket és kisebb emlősöket is fogyaszt.
Tojásokkal szaporodik. A nőstény egy fészekaljba néhány tucatnyi tojást rak le. A kikelés 2-2,5 hónap után következik be.  
Közkedvelt kígyófaj az állatkertekben és gyűjteményekben. Fogságban 25 évig, vagy ennél tovább is élhet.
7-8 alfaja ismert.
 
Fekete mamba (Dendroaspis polylepis)
A világ leggyorsabb kígyója, eléri a 20 km/h-s sebességet. Afrika leghosszabb mérgeskígyója - elérheti a 4,3 métert is. A neve megtévesztő, mert az állat nem fekete. A nevére vonatkozó fekete jelzőt az adja, hogy a szája belülről olyan, mint a tinta. Élőhelye: Szomáliától Dél-Afrikáig. Elsősorban a fás szavannákat, sziklás hegyeket és a folyómenti erdőket kedveli. Nappal aktív állat. Állandó lakhelye odú vagy barlang, ahol hosszabb ideig megmarad, ha senki nem zavarja. Külön napozóhelye is van, ahol naponta sütkérezni szokott. Gyakran él termeszvárakban vagy üreges fákban. Általában ha veszélyt érez, a legközelebbi rejtekhelyhez csúszik. Tápláléka: főként meleg vérű állatok alkotják, mint rágcsálók, vagy nagyobb mókusok, és más kisebb emlősök, madarak. A mambák esznek hüllőket, és néha más kígyókat is. A hímek megküzdenek a nőstényekért. A nász után a nőstény 6-17 lágy héjú tojást rak, amik 2-3 hónap alatt kelnek ki.
 
Fekete patkánysikló (Elaphe obsoletus obsoletus)
 
A siklófélék családjába tartozik. Nagyon gyakori faj. Élőhelye: Észak-Amerikában elterjedési területe Ontario, Mississippi, Kansas, Illinois, Missouri, és egyéb északi, északkeleti, és keleti államok, füves pusztáin, prérin, félsivatagokban, lombos és tűlevelű erdőiben. Testhossza átlagosan 150-170 cm, de elérheti a 200 cm-t is. Többnyire éjjel aktív. Tojásrakó, nem ivadékgondozó. Fészekalja 10-30 tojás, évente 2-szeri alkalom is lehet. Kikelés: 70-90 nap után. Fogságban könnyen tenyészthető, rokonfajokkal keresztezhető. Tartása könnyű, nem harapós.
 
Fekete sisakteknős (Pelusios niger)
 
 
 
Fekete sivatagikobra(Walterinnesia aegyptia)
 
Fekete szalamandra(Salamandra atra)
 
fekete szalamandra
 
Fekete szélesfejű teknős(Notechis ater)
 
Fekete teknős (Geochelone carbonaria)

Élőhelye: Panamától, Argentína északi részéig honos, de néhány karibi szigeten (Trinidad és Tobago, Barbados, Saint Lucia) is betelepítették. Főleg szárazabb erdőkben és füves szavannákon él, de a víz közelségéhez ragaszkodik. Gyakran tartják háziállatként. Venezuelában és Kolumbiában morrocoy-nak hívják. Testhossza 50 cm, testtömege 20 kilogramm. Szárazföldi életet él: Tápláléka: növények (gyümölcsök, gombák, bogyók) táplálkozik, de olykor döghús is. Élettartam: akár 80 évig is élnek. Szaporodása:A nőstények maximálisan 15 tojást tojnak. A 100-200 nap után kikelő teknősök 46 mm hosszúak.
 
Fekete varánusz (Varanus beccarii)
 

Testhossza 90–120 cm közötti, amelyből a farok sokszor kétharmadnyit tesz ki. A hímek valamivel nagyobbak a nőstényeknél. Egész teste a fákon mozgó életmódhoz alkalmazkodott. A felnőtt állatok színe teljesen fekete. A fiatalok sötétszürkék, sorokba rendeződő élénk sárgászöld foltokkal. Élőhelye: Az Indonéziához tartozó, Új-Guineától délnyugatra fekvő, mintegy 95 szigetből álló Aru-szigeteken honos. A trópusi esőerdőben, illetve a partmenti mangroveerdők lombjai között él. Zsákmány után kutatva sokszor lemerészkedik a talajra is. Kisebb gyíkokkal, kisemlősökkel, rovarokkal, madártojásokkal és madárfiókákkal táplálkozik. Díszállatként is tartják, de kezdőknek nem ajánlott. Fogságban különböző rovarokkal, csótánnyal, tücsökkel, lepkékkel, kukacokkal etethető, amelyet időként egérrel, darált hússal, főtt tojással lehet kiegészíteni. Élettartama: kb. 15 év. Létszáma feltehetően erősen csökkenőben van.

 ROVAROK

 

Brazíliai fekete madárpók(Grammostola pulchra)

Fekete apollólepke(Parnassius mnemosyne)

Fekete araszoló(Odezia atrata)


fekete araszoló

Fekete bokorpattanó(Limonius minutus)
Fekete fésűs bagolylepke(Euxoa aquilina)
Fekete gyászfutó(Pterostichus nigrita)
Fekete gyászlégy(Anthrax mori)
Fekete hangya(Lasius niger)
 
 
Fekete jégszerencselepke(Erebia christi)
Fekete kabóca
 
fekete kabóca
 
Fekete káposztabogár(Phyllotreta atra)
 
 
Fekete kéregbogár(Cerylon histeroides)
 
Fekete medvelepke(Arctia villica)
 
 
Fekete olajosbogár(Galeruca tanaceti)
 
Fekete özvegy (Latrodectus mactans)
 

Fekete szitakötő

Fekete szúnyog(Simulium yahense)

Fekete tímárormányos(Tychius tibialis)
Fekete tükrösmoly(Epinotia maculana)

Fekete tücsök(Melanogryllus desertus)

Fekete virágdíszbogár

  

 

 Animációk:

    



Glitterek:

    

 

Esős képek:

 



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 13
Tegnapi: 225
Heti: 948
Havi: 4 619
Össz.: 422 609

Látogatottság növelés
Oldal: FEKETE állatok
Azok a csodálatos SZÍNEK - © 2008 - 2024 - szinek.hupont.hu

A HuPont.hu jelszava az, hogy itt a honlapkészítés ingyen van! Honlapkészítés Ingyen

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »