ZÖLD ÁLLATOK
HALAK
Zöld ajakoshal (Halichoeres chloropterus)

Zöld díszmárna (Barbus semifasciolatus)

Élőhelye: Borneó, Malajzia, Szumátra és Thaiföld állóvizei vagy lassú folyóvizei. Testhossza 5-7 cm. A hímek sokkal színesebbek, mint a nőstények. Rajokban él, élénk és kötekedő. Tápláléka: mindenevő. A pontyfélék családjába tartozik. Nem túl gondos szülő, a nőstény hajlamos az ikrák elfogyasztására. Kedvelt akváriumi hal. Élénk és szívós.
Zöld mandarinhal (Synchiropus splendidus)

Különlegesen szép. Élőhelye: Csendes-óceánkorallzátonyai a Rjúkjú-szigetektől Ausztráliáig. 1927-ben fedezték fel. Testhossza max. 6 cm. Csodás kék színét pigmensejteknek köszönheti. Alkonyatkor aktív. Zátonylakó. Tápláléka: apró rákok és más gerinctelenek, ikra és növényi eredetű táplálék is.
Zöld muréna (Gymnothorax funebris)
Zöld neonhal (Hemigrammus hyanuary)

Élőhelye: Dél-Amerika; Peru, Brazília. Lassú folyású kisebb folyókban. Tápláléka: mindenevő. A természetben apró rovarokat eszik, de akváriumban elfogyaszt minden élő, fagyasztott, és jobb száraz eleséget.Békés, aktív csapathal. Háta olajzöld, a hasi részen pedig ezüstös. A kifejlett hímek kisebbek, és karcsúbbak a nőstényeknél, valamint a farok alatti úszójukon egy apró horog található, amelyet nem mindig könnyű észrevenni. Szemük írisze ragyogó zöld színű lesz, amikor elérik ivarérettségüket.
ROVAROK
Afrikai zöldaraszoló (Omphax plantaria)
Bükkfa-zöldbagoly (Pseudoips fagana)
Fémzöld szitakötő (Somatochlora metallica)
Nagy zöldaraszoló (Geometra papilionaria)
Olajzöld virágbogár (Protaetia cuprea)

Smaragdzöld virágbogár (Protaetia affinis)
Tasmániai zöldaraszoló (Chlorocoma dichlorania)
Tükrös zöldaraszoló (Aporandria specularia)
Zöld acsalepke (Lamproptera meges)
Élőhelye: Indiától Dél-Kínáig,Fülöp-szigetek, Malajzia, Sulawesi. Szárnyfesztávolság: 4-5 cm. Faroknyúlványa hosszú,könnyen felismerhető az átlátszó elülső szárnyáról is.gyors röptű, mozgás a szitakötőéhez hasonló.
Zöld fűbagoly (Calamia tridens)
Zöld levéldarázs (Rhogogaster viridis)

Zöld pajzsbogár (Cassida viridis)
Zöld pattanóbogár (Corymbites virens)

Zöld pohók (Trabala viridana)
Zöld tigrisbogár (Cicindela campestris)
Az Egyesült Királyságban talált öt tigrisbogár közül négy nagyon korlátozott elterjedésű, de a zöld tigrisbogár az ország nagy részén megtalálható. Könnyen felismerhető élénk fémes-zöld színéről és nagy krémes foltjairól. Azonban gyorsan mozgó és könnyen megzavarható, kis gerinctelenekre, például pókokra, hangyákra és hernyókra vadászik.
Zöld vándorpoloska (Nezara viridula)


Tudta-e?
A rovarok felvették a növények színét, amelyek között élnek, hogy elbújhassanak a ragadozók elől és hogy elrejtsék magukat a prédák között. A bogaraknak, a hernyóknak, a pókoknak, a legyeknek és másoknak is vannak zöld pigmentjei a kitinvázukban vagy a bőrükben. Hihetetlen eredményt értek el a növények színeihez való alkalmazkodásban, amit több száz millió éven át folyamatosan tökéletesítettek! Az egyik legnagyobb, legzöldebb és legkárosabb rovar az imádkozó sáska. Megközelítőleg 2.200 sáskát azonosítottak és mindegyikük ragadozó. A nagyobb sáskák békákat, gyíkokat, kígyókat, rágcsálókat, sőt még madarakat is képesek elpusztítani! Természetesen az imádkozó sáska a nőstény végzetes vonzalmával nyerte el hírességét, amit a hím iránt tanúsít.
Animációk:


















Glitterek:

Víztükrös képek:
