NARANCSSÁRGA ÁLLATOK
Az alábbi listán (a teljesség igénye nélkül) olyan állatok szerepelnek,amelyek nevei valamilyen módon tartalmaznak színt,színárnyalatot vagy valamilyen kapcsolatban vannak a fénnyel, a láthatósággal:
Bohóchal (Amphiprion percula)
A korállszirtihal-félék családjhába tartozik. Élőhelye: Ausztrália keleti része és a környező szigetek virágállatai között. A nőstény testhossza 8 cm, a hímek kisebbek. Ragadozó, az élő eleséget szereti. Egy csapatban egy domináns pár és 5-6 hím található. A nőstény kezdi az ikrázást, a lerakott ikrákat a hím megtermékenyíti. Az ivadékok 7 nap múlva elúsznak. Ha a domináns nőstény elpusztul, a hímek képesek nemük megváltoztatására.
HÜLLŐK ÉS KÉTÉLTŰEK
Leopárdgekkó (Eublepharis macularius)
Az egyik színváltozat. A gekkófélék családjába tartozik. Élőhelye: Közel-Kelet, Irán keleti részétől Pakisztánon és Afganisztánon át, egészen Északnyugat-Indiáig, de Közép-Ázsiában a leggyakoribb. A félsivatagos, sziklás, kősivatagos területeket kedveli. 5 alfaja ismert. Testhossza maximum 25 cm, testtömege 45-65 gramm. A hímek robusztusabbak, nagyobbak a nőstényeknél és szélesebb a fejük. Napnyugtakor és éjjel aktívak. Laza, 5 egyedből álló csoportokban él, de csak 1 hím lehet, mert egymással a hímek nagyon agresszívek. Nappal a meleg köveken melegszenek. A hideg hónapokban téli álmot alszanak. Tápláléka: egyéb ízeltlábúak, lárvák, kisebb rovarok és pókok. Kedvence a tücsök és a sáska. Zsákmányukat gyakran egészben nyelik le. Ivarérett: 9-12 hónaposan. Kikelés: 90-100 nap múlva. A kicsik 80-85 mm hosszúak, testtömegük 2-3 gramm. Felnőttkori színezetük 8 hónapos korra alakul ki. Vedlés havonta, a fiataloknál 2 hetente. Ellenségei: békák, nagyobb hüllők és rókák. Az egyik leggyakoribb terráriumi hüllő.
Spanyol csupaszcsiga (Arion vulgaris)
Élőhelye: Ibériai-félsziget. Gesztenyebarna, világosbarna, téglavörös, narancssárga, szürke és fekete változata létezik, oldalán gyakran sötét oldalsáv húzódik. Cserjés, erdő, láp, kert, rét, gondozatlan területek lakója. Kárt tehetnek tárolt zöldségekben is. Nyálkájukkal és ürülékükkel szennyezik a növényt, a termést. Riasztó növények: begónia, fekete ribizli, paradicsom. Ellensége: indiai futókacsa (ezeket akár még bérbe is adják),fogoly,fácán, vakond, sün, futóbogarak, varangy, ásóbéka, tarakos gőte és lábatlan gyík.
Narancssárga rák
ROVAROK
Élőhelye: Florida, Kanada és az USA legnagyobb részéb. Tápláléka: takarmánylucerna.Szárnyfesztávolsága: 4-6 cm. A nőstények nagyobbak a hímeknél.
Narancsboglárka (Theope eudocia)