Azok a csodálatos SZÍNEK

Minden téma, ami a "Színimádókat" érdekelheti!

EZÜST ÁLLATOK:

Az alábbi listán (a teljesség igénye nélkül) olyan állatok szerepelnek, amelyek nevei valamilyen módon tartalmazzák az "Ezüst"előtagot:

EMLŐSÖK:

Ezüst baribál (Ursus americanus emmonsii)

 Élőhelye: Alaszka déli részeinek erdőségei. Jellegzetes ezüstös-szürke szőrzete van. Észak-Amerika erdős területei. Futása gyorsabb az embernél. Mozgékony, ügyes, kitartó, kiválóan mászik és úszik. Tápláléka: bogyók, füvek,levelek, gabona,gyümölcs, de veszélyt jelent a nyájra, vagy szarvasmarhára is.7 hónap vemhesség után 1-4 utód. A bocsok 30-40 napig vakok. Ivarérett 3 és fél évesen.

Ezüst cerkóf (Cercopithecus doggetti)

A 26 faj egyike. Élőhelyük: Afrika. Termetre kicsik vagy középnagyok.Testhossz 32-70 cm között. Testtömeg 4-14 kg. A hímek nagyobbak a nőstényeknél. 10-30 egyedből álló csapatokban élnek. Táplálékuk: leginkább gyümölcsevők, de hajtások, levele, virágok, valamint gyíkok, madártojások és rovarok. Veteményekre is rájárnak, emiatt nem mindenhol tűrik el őket. 7 hónapos vemhesség után 1 utód születik. 2 évesen ivarérettek. Szabadban 20 évig, fogságban ennél tovább élhetnek. A sárgaláz és ebola terjesztésében is részük van. 

Ezüst gibbon (Hylobates moloch)

Élőhelye: kizárólag Jáva őserdeiben. A kifejlett egyedek elérhetik a 8 kg-ot. Tápláléka: gyümölcsök, levelek és virágok. Fán élő, nappali állat!

Ezüstös langur  (Trachypithecus cristatus)

Élőhelye: Brunei, Indonézia, Malaysia. Nevét szőre színéről kapta. Testhossza 46,5-56 cm,a farok hossza pedig 63-84 cm. Testtömege 4,9-8 kg. Tápláléka: gyümölcsök, hajtások, magvak, rügyek és virágok. Csapatban él, ahol 1 hím és 9-48 nőstény van. Élettartam szabadban 20 év. Ivarérett 4 évesen. 6 hónapos vemhesség után 1 utód.

Ezüstróka

(A vörös róka értékes prémjéért a 19. század óta tenyésztett színváltozata.)

Ezüst selyemmajom (Mico argentatus)

 

Élőhelye: az Amazonas torkolat-vidékétől délre. Bolíviában és az Amazonas alsó szakaszán is előfördulhat. Tápláléka: leginkább fanedvek, de gyümölcsök, madártojások, pókok, rovarok is. 

MADARAK:

Ezüstalka (Synthliboramphus antiquus) 

Az alkafélék családjához tatozik. Élőhelye: Kanada, az Amerikai Egyesült Államok, Mexikó, Dél-Korea, Észak-Korea, Hongkong, Japán, Kína, Oroszország, Tajvan és az Egyesült Királyság területén honos. Élőhelye: a sziklás tengerpartok és szigetek, valamint a nyílt óceán. Állandó, nem vonuló faj.Testhossza 27 cm. 2 alfaja ismert
 
Ezüstfácán (Lophura nycthemera)


Élőhelye: Hajnan szigete, Kína DK-i része, Kambodzsa, Laosz, Mianmar, Thaiföld hegyi jellegű erdeiben 1500-1800 m magasságig. Kedveli még a bambuszligeteket, a bokros, páfrányos részeket.  Testhossza 125 cm, nagytestű. Farok hossza 60-70 cm. Testtömege 1,6 kg. Kisebb csapatokban él. A tojó 6-8 tojását 25-36 nap alatt kelti ki. 

Érdekesség: Európa legkedveltebb díszfácánja. A kínaiak már 2000 éve ismerik. A kakas nagyon verekedős, más kakasokkal nem fér meg. Poligám természetű. Európában sem sikerült meghonosítani. Kizárólag Argentínában él egy kisebb, betelepített állománya.

Ezüst galamb (Columba argentina)

Élőhelye: Indonézia és Malajzia partvidékei és  kisebb szigetei. Trópusi és szubtrópusi esőerdők és mangroveerdők és ültetvények. Testhossza 34-38 cm, súlyosan veszélyeztetett faj.

Ezüstlile (Pluvialis squatarola) 

A lilefélék családjába tartozik. 3 alfaja ismert. Élőhelye: Alaszka, Észak-Európa, Kanada, Észak-Oroszország vízpartjai, halastavai, és a tengerpartok. Ősszel vonul Afrikába, Ausztráliába és Ázsiába. Nálunk rendszeres vendég augusztus-november és április-május táján. testhossza 27-30 cm, szárnyfesztávolsága 71-83 cm. Testtömege 190-280 gr. Tápláléka: szezonálisan áfonyabogyó, de  rendszeresen férgek, puhatestűek, rákok és rovarok. Flszekalja 4 tojás, költési idő 23-24 nap. Kirepülés 1 hónap után. Természetvédelmi értéke:25 000 Ft.

Ezüstpinty (Diuca diuca)

A tangarafélék családjába tartozik. 4 alfaja ismert. Élőhelye: Argentína,Bolívia,Brazília,Chile,Dél-Amerika déli része,Uruguay tróposi és szubtrópusi hegyi és síkvidéki esőerdői, cserjések, szántóföldek és vidéki telkek. Vonuló faj. Testhossza 18 cm, testtömege 25-41 gr. Elterjedési területe nagy, egyedszáma stabil. 

Ezüstréce (Anas versicolor)

A récefélék családjába tartozik. Élőhelye: Argentína,Bolívia,Brazília,Chile,Falkland-szigetek,Paraguay,Déli-Georgia és Déli-Sandwich-szigetek,Uruguay területei. Testhossza 45 cm. Fészekalja 5-10 tojás. 

Ezüst sirály (Larus argentatus)

 

A sirályfélék családjába tartozik. 2 alfaja ismert. Élőhelye:  Ázsia,Európa és Észak-Amerika tengerpartjai,tavai,nádasai, folyótorkolatai. Nálunk téli időszakban rendszeres vendég. Testhossza 55-64 cm, szárnyfesztávolsága 138-150 cm. A tojó testtömege 690-1100 gr, a hímeké 740-1450 gr. Nemek tollazata egyforma, a hímek kissé nagyobbak. Tápláléka: csigák,dögök,fiókák,halak,hulladék,férgek,kagylók,kisemlősök,magvak,tojások és más gerinctelenek.Telepesen fészkelnek.Fészekalja 3 tojás. Költési idő:28-29 nap. Kirepülés 40 nap után.Természetvédelmi értéke: 25 000 Ft.

Ezüstvöcsök (Podiceps occipitalis)

A vöcsökfélék családjába tartozik. Élőhelye: Dél-Amerika,Argentína,Bolívia,Chile,Kolumbia,Ecuador, a Falkland-szigetek,Paraguay,Peru, és a Déli-Georgia és Déli-Sandwich-szigetek édesvizű tavai.2 alfaja ismert.Testhossza 28 cm. Tápláléka: halak,rákok,vízirovarok és azok lárvái. Fészekalja 2 kékesfehér tojá
                Halak

Ezüst baltahasú lazac (Thoracocharax stellatus)

Élőhelye: Dél-Amerika; széles körben elterjedt: Venezuela, Kolumbia, Ecuador, Brazília, Peru, Bolívia, Paraguay, Argentína.

Testhossza 7-8 cm. Erdei folyókban él. Nagyon békés csapathal, de kissé ijedős. Várható életkor: 5-7 év. Testformája egy balta fejére emlékeztet, innen is kapta a nevét. Az Ezüst baltahasú lazac az ideje nagy részét a felszín közelében tölti, de ha veszély fenyegeti, akkor visszavonul a középső vízrétegekbe.
A nőstények szemmel láthatóan testesebbek a hímeknél, különösen, ha ikrával teltek.

Ezüst cápaharcsa (Ariopsis seemanni)
 
Élőhelye: Dél-Amerika, Közép-Amerika; Mexikótól Peruig. A Csendes-óceán mentén a partvonalhoz közeli folyók torkolatvidéke, gyakran brakkvízben is megtalálható, sőt a felnőtt példányok az óceánba is kiúsznak. Elég békés természetű. Tápláléka: mindenevő, de elsősorban a rovarlárvákat és az élő eleségeket kedveli. Adhatunk neki fagyasztott és száraz eleségeket is.Élettartam: 10-15 év. Színezetük fakóbbá válik, ahogy öregszenek. Mellúszóik első sugara tövében mérges tüske található.

Ezüst csikóhal (Lagocephalus sceleratus)

A gömbhalfélék családjába tartozó mérgező gömbhal.

A trópusi halfaj, az indo-csendes-óceáni térségben őshonos és inváziós fajként megjelent a Földközi-tengerben is.
Ragadozó életmódot folytat és előfordulhat 18-100 méteres vízmélységig.
Átlagos hosszúsága 40 cm, a legnagyobb súlyú példánya 7 kg-ot nyomott. A testéhez viszonyítva a feje, a szája és a szeme is jellegzetesen nagy.

Ezüst tűcsuka (Xenentodon cancila)
 
 

Élőhelye:  Ázsia, India, Sri Lanka, Thaiföld, Burma. Édesvizekben és ritkábban brakkvízben is.Testhossza 40 cm. Nagyon ijedős hal.Tápláléka: ragadozó, halevő, az élő eleséget részesíti előnyben, de megeszi a fagyasztott táplálékot is. Várható életkor: 3-5 év. Akváriumból hajlamos kiugorni.

Ezüstös bárdhal (Argyropelecus hemigymnus)

Testhossza 7 cm. Mélytengeri ragadozó, 200-1000 m mélyen fordul elő. A sötét mélységben képes világítani. Világítószervei a hasi oldalon sorokba rendeződtek. Felfelé irányuló szája van, nagy és erős fogakkal felszerelve, szemei nagyok és teleszkópszerűek.

Ezüstös csacsihal (Merluccius bilinearis)


Ezüstös csukalazac (Ctenolucius hujeta)

Élőhelye:  Dél-Amerika; Venezuela, Kolumbia. Nagyobb folyókban a vízfelszín közelében a növényzet között.Testhossza 20-25 cm. Természetben elérheti az 50 cm-t is. A nagy testű halakkal szemben békés, de amelyik befér a száján, azt megeszi.Tápláléka: ragadozó; A természetben kishalakkal és rovarokkal táplálkozik. Akváriumban esetenként elfogadja a fagyasztott eleségeket is, ezen kívül adhatunk nekik földigilisztát, szúnyoglárvát, haldarabokat, kagylóhúst. Várható életkor: 5-8 év. Az ikrák száma 1000 körüli, de nagyobb nőstények esetében elérheti az 3000-t is, amelyek 20 óra múlva kezdenek kikelni, majd a kishalak további 60 óra múlva úsznak el.
 
Ezüst kárász(Carassius auratus gibelio)
 

Élőhelye: Kelet-Ázsia és Szibéria. Japán, Kína, Korea és Tajvan. Európában nem őshonos. Ma már csak Írország, Skandináv-félsziget, Skócia és Észak-Franciaország az ezüstkárásztól mentes terület. Testhossza 40 cm, testtömege meghaladhatja a 2-3 kg-ot is. Ikráikat kakukk módjára csempészik más halak ikrái közé. A kikelt utódok nem hibridek, hanem tiszta ezüstkárászok lesznek.
 
Ezüstös pontylazac  (Hyphessobrycon scholzei)
 

Élőhelye: Dél-Amerika, Dél-Brazília, Paraguay.  Amazonas alsó területén. Békés hal, egyetlen problémája, hogy szereti megcsipkedni a puha levelű vízinövényeket. Csapathal, ezért legalább 6 egyedet célszerű tartani belőlük. Tápláléka: Mindenevő, a természetben alapvetően apró gerincteleneket fogyaszt, de igényli a növényi táplálékot is.Könnyen tartható és szaporítható.

Ezüstös tallérlazac (Ctenobrycon spilurus)

Ezüstös tányérlazac (Metynnis argenteus)

A pontylazacfélék családjába tartozik. Élőhelye: a brazíliai Tapajos folyó. Testhossza 14 cm. Az akváriumok kedvelt édesvízi hala.

Ezüstös tengericompó  (Phycis blennoides)

Élőhelye: Földközi-tenger, de Norvégia, Skócia, Északi-tenger és Atlanti-óceán. Ívás: júniustól szeptemberig. Testhossza 40 cm. Élemódja miatt mindenhol ritka. Húsa nagyon finom.

Kubai ezüstsügér(Nandopsis tetracanthus)

Élőhelye: Közép-Amerika, Kuba gyors folyású folyói és tavai. Testhossza 20 cm. Viszonylag karcsú, igen nagy és hegyes fejű. 10 cm-es nagyságnál már ivarérett. Kifejezetten agresszív. Tápláléka: férgek, kishalak, rákok és rovarok. Az egész színezetre az állandó változás a jellemző. Élettartam: 10-15 év.

 

 ROVAROK

 Ezüstboglárka (Plebejus argus)

Élőhelye: Európától a mérsékelt övi Ázsián át egész Japánig.A rétek, csarabosok lakója. Tápláléka: sülzanót és különféle csarabok. Hernyója zöld, a hátán sötétbarna, oldalán fehér csík látható.

Ezüstös csücsköslepke (Chrysozephyrus syla)

Élőhelye: Himalája területe 1800-3500 m magasságig. Szárnyfesztávolság: 4-4,5 cm. Tápláléka: tölgyfélék.

 Ezüstös hálóslepke (Cyrestis thyodamas)

Ezüstös pikkelyke vagy ezüstös ősrovar (Lepisma saccharina)

A pikkelykefélék családjába tartozik. Több mint 300 millió éve élnek a Földön. Élőhelye: Európa, se a világ minden táján élhet. Testhossza 7-10 mm. A testét borító apró pikkelyei miatt csillog. Élettartam: 2-5 év. Szürkületkor és éjjel aktív. Szereti a magas páratartalmat. Ugrani nem tud, de nagyon gyorsan fut. Fatörzseken, mohán, régi épületekben, sziklákon, lakások mellékhelyiségeiben gyakori. Tápláléka: keményítő és szénhidráttartalmú anyagok, de a gyapjúféleségeket, bőrárúkat is megrág. Ragasztóanyag, papír, fénykép, cukor és liszt sincs biztonságban tőle. Időnként vedlik és a 10. vedlés után lesz ivarképes. Vedléskor a levedlett bőrt is megeszi. A nőstény a petéket könyvek, polcok mögé helyezi. Ellenségei: fülbemászók, százlábúak, időnként a pókok is. 

Érdekesség: élete folyamán akár 50-szer is vedlik. Roncsolt testrészei regenerálódnak. Veszély esetén fut egy kicsit, aztán mozdulatlan lesz, majd megint fut egy kicsit és megint mozdulatlanná válik...

 Glitterképek:

 

 

 

 

Víztükrös képek:

 

 

 



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 51
Tegnapi: 97
Heti: 1 204
Havi: 4 425
Össz.: 462 437

Látogatottság növelés
Oldal: EZÜST állatok
Azok a csodálatos SZÍNEK - © 2008 - 2024 - szinek.hupont.hu

A HuPont.hu jelszava az, hogy itt a honlapkészítés ingyen van! Honlapkészítés Ingyen

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »