Azok a csodálatos SZÍNEK

Minden téma, ami a "Színimádókat" érdekelheti!

SÁRGA ÁLLATOK

Az alábbi listán (a teljesség igénye nélkül) olyan állatok szerepelnek, amelyek nevei valamilyen módon tartalmazzák az "Sárga"előtagot, vagy ezzel a színnel kapcsolhatók:

 EMLŐSÖK

Sárga  selyemmajom (Mico chrysoleucus)

Élőhelye: az Amazonas medence. A csuklyásmajomfélék családjába tartozó alcsalád. Területvédők. 5-6 fős csoportokban élnek. Jellemzőjük, hogy rendszeresen ikerutódokat hoznak világra. Tápláléka: kisebb gerincesek, gyümölcsök, rovarok, (fanedvek- gumi és gyanta). Fán lakók és a legkise

                          HALAK

Citromcápa (Negaprion brevirostris) 

Élőhelye: Észak-Amerika és Dél-Amerika keleti partján New Yersey-től Brazíliáig, illetve Afrika nyugati partvonala mentén. A Csendes-óceán keleti felén, és a Kaliforniai-öböltől Ecuadorig megtalálhatók. Testhossza 340 cm természetes élőhelyén. Fogságban a hímek 250 cm, a nőstények 260 cm-re nőhetnek. Testtömegük elérheti a 180 kg-ot. Színük sárga, ahogy nevük is erre utal. Fogságban jól tartható. A fiatalok kisebb cspatokban, a felnőtt egyedek magányosan élnek. Tápláléka: kisebb fűrészes sügérek, kalmár, makréla, tengeri márnák, tonhal. A 9 hónapos vemhesség végén 10 eleven utód is születhet.

Citromlazac

Citromsügér  (Neolamprologus leleupi)

Élőhelye: Európában és Ázsia nagy részén előfordul.Testhossza 70 cm, testtömege 5 kg.Tápláléka: mindenevő; zooplankton, árvaszúnyoglárvák, rovarok, alsóbbrendű rákfélék, növények.

Érdekesség: ívás előtt az ivarérett állatok bőrén feltűnő, vaj fehér, apró szemölcsök, nászkiütések jelennek meg, melyet a halászok dorozsmának neveznek.

Sárgafarkú bohóchal

Korállszirtihal-félék családjába tartozik. Élőhelye: az Indiai-óceán északi részén, India, Indonézia, Maldív-szigetek és Thaiföld körüli tengerek. Testhossza 16 cm. Tápláléka: planktonok.

Sárga ajakoshal(Halichoeres chrysus)

Sárga békahal(Rhinopias frondosa)

Sárga csikóhal  (Hippocampus kuda)

A tűhalfélék családjába tartozik. Élőhelye: Csendes-óceán, Indiai-óceán. Testhossza 14 cm, de egyes felnőtt példányok 30 cm hosszúságot is elérhetik. Trópusi, korallzátonyokon élő halfaj, de brakkvizekben is megél, egészen 68 m mélységig. Tápláléka: zooplankton. Sokszor barnamoszat-tutajok védelmében sodródik. Általában életreszóló párkapcsolatban él. Fogságban könnyen szaporodik. 
Érdekesség:  Halászata ipari mértékű, ezért csak 10 cm-nél nagyobb egyedekkel lehet kereskedni. Az akvaristák kedvelt hala és a hagyományos kínai orvoslásban is felhasználják.

Sárga doktorhal  (Zebrasoma flavescens)

A doktorhalfélék családjába tartozik. Élőhelye: a Csendes-óceán nyugati fele. Valamint: Mariana-szigetek, Marshall-szigetek, Rjúkjú-szigetek, Hawaii és Wake-sziget. Testhossza 14-18 cm, de léteznek 20 cm hosszúak is. Trópusi tengerek korallzátonyain vagy vízalatti szirtjein él,  2-46 m mélységben. Magányosan vagy laza rajokban él. Tápláléka: növényevő, főként szálas algák. Egész évben ívhat. Akváriumok egyik legkedveltebb hala, Hawaii legfőbb exportcikke. 

Sárga kecskehal (Parupeneus cyclostomus) 

Élőhelye: Atlanti-, Csendes-, és  Indiai-óceán. Zátonyok környékén 40 m mélységig megtalálható. Békés faj. Fenéklakóként a talaj forgatásával szellőzteti azt. Idősebb korbana a  kisebb halakat és rákokat eszi. 

Sárga korallsügér (Pomacentrus sulfureus)

Sárga pillangóhal (Chaetodon semilarvatus)

Másik neve: álarcos pillangóhal. Élőhelye: Vörös-tenger. Testhossza 20-25 cm, teste korong alakú. Tápláléka: különböző korallok. Párban vagy rajokban él, egészen 20 m mélységig. Nagyon fotogén hal.

Sárga rák (Astacus astacus)


sárga rák

A folyami rák egyik színváltozata. Élőhelye: Közép-Európa és Dél-Skandinávia. A hím testhossza 18, de 25 cm hosszú is lehet, a nőstényé 15 cm-nél rövidebb. A folyóvizek és tavak lakója. Éjjel aktív, nappal parti üregekben és kövek alatt bújik. Tápláléka: apró halak, csigák, ebihalak, rovarok. Néha dögevő és növényi részeket is fogyaszt. Petelerakás: október és december között, mintegy 50-300 pete. Az utódok május-június között kelnek ki, és még 2 hétig az anyaállat testén maradnak. Kevés lesz közülük életképes.

            HÜLLŐK, KÉTÉLTŰEK

Sárga anakonda(Eunectes notaeus)

 


sárga anakonda

Sárga bikasikló (Pituophis catenifer)
 
Sárga gabonasikló(Elaphe obsoleta)
 
Sárga iszapteknős(Kinosternon flavescens)
 
Sárga nyílméregbéka

Sárga patkánysikló(Pantherophis obsoletus quadrivittatus)
 
Sárga vakkígyó(Typhlops vermicularis)

Sárga varánusz (Varanus flavescens)

 

A varánuszfélék családjába tartozik. Élőhelye: Dél-Ázsia, az indiai szubkontinens lakója.

ROVAROK

Közönséges sárga cserebogár (Amphimallon solstitiale)

A ganajtúrőfélék családjába tartozik. egész Európában és majdnem egész Ázsiában honos. Testhossza 1,4-2 cm, halvány sárgásbarna. A hím csáplegyezője szélesebb és hosszabb. Kertekben, mezsgyéken, réteken, bárhol megtalálható, ahol enyhén kötött vagy laza talajok vannak. Kártétele néha nagyon jelentős. A teljes kifejlődési idő: 2-3 év.

Sárgamintás zöldmoly (Scythris cuspidella)

A zöldszárnyú díszmolyfélék családjába tartozik. Élőhelye: Közép-Európa. A szárny fesztávolsága 14-18 mm. Évente 1 generáció nő fel. A lepkék nyár elején rajzanak. Tápnövényét nem ismerjük.

Sárgás medvelepke(Spilarctia lutea)

 

Animációk:

         


 

 Glitterek:

Víztükrös képek:

 



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 91
Tegnapi: 179
Heti: 549
Havi: 4 275
Össz.: 417 257

Látogatottság növelés
Oldal: SÁRGA állatok
Azok a csodálatos SZÍNEK - © 2008 - 2024 - szinek.hupont.hu

A HuPont.hu jelszava az, hogy itt a honlapkészítés ingyen van! Honlapkészítés Ingyen

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »