KÉK hüllők és kétéltűek
Kék anolisz (Anolis gorgonae)
Kék leguán (Cyclura lewisi)
A leguánfélék családjába tartozik. Élőhelye: Kajmán- szigetek, itteni endemikus faj. A leghosszabb életű gyíkféle, feljegyeztek már 67 éves egyedet is. Testhossza 51-76 cm, teljes testhossza 150 cm az orrától a farokig mérve, testtömege 14-15 kg. Tápláléka: növényevő, gyümölcsök és virágok. Nagy és erőteljes testű állat. Ma már kihalófélben van. A hím a testméret 1/3-val nagyobb a nósténynél. Többnyire szürke színű, de más leugánok mellett kék színűvé változik. A hímek erősebb kék színűek. A fiatal egyedek fára tudnak mászni. Táplálék: 45 növényfaj gyümölcsi, levelei és virágai. Ritkán csigák, gombák, rákok és elpusztult madarak, rovarlárvák. Fészekalja 1-21 tojás, amit gödrökbe tesz a nőstény. Kikelés 65-90 nap után. Tojásai a legnagyobb méretűek.
Kék levelibéka (Litoria caerulea)
Kék nyílméregbéka (Dendrobates azureus)
Kék ugrósikló (Coluber constrictor)
Kék varánusz (Varanus macrae)
A hímek testhossza átlagosan 1,1 m; a nőstények kb. 10 cm-rel rövidebbek. Élőhelye:Az Indonéziához tartozó Nyugat-Új-Guinea (Irian Jaya) északnyugati csücskénél fekvő, kb. 450 km2-es Batanta-szigeten őshonos, így valamennyi varánuszfaj közül neki van a legkisebb elterjedési területe. A sziget trópusi esőerdeinek fáin él, szinte minden idejét a lombok között tölti.
Valószínűleg a többi fán lakó varánuszhoz hasonlóan főleg rovarokkal (botsáskással, sáskákkal, lepkékkel, bogarakkal), kisebb gyíkokkal, madártojásokkal táplálkozik, amelyeket időnként egy-egy gyümölccsel egészít ki. Fogságban csak igen ritkán szaporodik.
Ehető kékkagyló (Mytilus edulis)
Nagy kékkagyló (Modiolus modiolus)
Víztükrös képek: