Azok a csodálatos SZÍNEK

Minden téma, ami a "Színimádókat" érdekelheti!

Fekete hüllők és kétéltűek
 
Ausztráliai fekete vipera (Pseudechis porphyriacus 'Shaw')
 
10 fajuk ismeretes.Élőhelye: Ausztrália és Új-Guinea. Testhossza  1.6-2.5 m.  Ausztrália összes kígyói téli álmot alszanak: március végén eltűnnek és csak szeptemberben bújnak ismét elő. Tápláléka: kisebb emlősök és madarak, valamint hüllők és kétéltűek. Az ember elől gyorsan menekül, de ingerelve merészen szembefordul. A kígyónak a harapása ritkán okoz emberhalált.Ellensége:  óriás halászmadár és egy nagy gyík.
 

Fekete amur sikló (Elaphe schrenckii)


Fekete földiteknős(Rhinoclemmys funerea)

Fekete kajmán (Melanosuchus niger)

Élőhelye: Bolívia, Brazília, Kolumbia, Ecuador, Francia Guyana, Guyana és Peru területén honos. Természetes élőhelyei, tavak, folyók, mocsarak és elárasztott területek. Testhosszúsága általában 3-4,5 m, de elérheti az 5-6 m is lehet. Éjjel vadászik, halakból, kétéltűekből, hüllőkből, emlősökből és madarakból álló táplálékára. Fészekalja 50-65 tojásból áll.
 
 
Fekete királysikló (Lampropeltis getulus nigrita)
 
A siklófélék  családjába tartozik.
Élőhelye: az Amerikai Egyesült Államok nagy részén, valamint Észak-Mexikó és Alsó-Kalifornia. Az USA-ban a következő államokban lelhető fel: Alabama, Arizona, Arkansas, Kalifornia, Colorado egyes részei, Delaware, Florida, Georgia, Illinois dél és délnyugati részei, Indiana déli része, Iowa déli része, Kansas, Kentucky, Louisiana, Maryland, Mississippi, Missouri, Nebraska, Nevada déli és nyugati részei, New Jersey, Új-Mexikó, New York, Észak-Karolina, Ohio déli része, Oklahoma délkeleti része, Oregon déli része, Dél-Karolina, Tennessee, Texas, Utah déli része, Virginia és Nyugat-Virginia. Testhossza 51-197 cm hosszú. A leghosszabb megmért példány 208,2 cm volt. Habár a színezete, az árnyalatai és a minták alfajtól függően kissé eltérnek, mindegyiküknek fényes fekete, kékesfekete.Főleg a nyílt térségeket kedveli, mint például a füves pusztákat, sivatagokat, alacsonyabb hegységeket és tölgyeseket, de az elhagyott farmokat és mocsaras területeket sem kerüli el. Szorítással öl, más kígyók mérgére immúnis. Tápláléka: kígyókból, akár fajtársaiból is állhat - emiatt egy terráriumban, csak egyetlenegy példányt szabad tartani -; ezek mellett teknős tojásokat, gyíkokat, kétéltűeket és kisebb emlősöket is fogyaszt.
Tojásokkal szaporodik. A nőstény egy fészekaljba néhány tucatnyi tojást rak le. A kikelés 2-2,5 hónap után következik be.  
Közkedvelt kígyófaj az állatkertekben és gyűjteményekben. Fogságban 25 évig, vagy ennél tovább is élhet.
7-8 alfaja ismert.
 
Fekete mamba (Dendroaspis polylepis)
 
 
 
A mérgessiklófélék családjába tartozik. A világ leggyorsabb kígyója, eléri a 20 km/h-s sebességet. Afrika leghosszabb mérges kígyója: elérheti a 4,3 métert is.A neve megtévesztő, mert az állat nem fekete.A nevére vonatkozó fekete jelzőt az adja, hogy a szája belülről olyan, mint a tinta. Élőhelye: afrikai kontinens délkeleti részein Szomáliától Dél-Afrikáig. A fás szavannák, sziklás hegyek és a folyómenti erdők. Testhosszuk 2,5 méter, de kivételes esetben elérhetik a 4,5 métert is. A legtöbb mamba sötét olívazöld, szürkésbarna vagy metálszürke színű. A fiatal mambák világosszürke vagy olívaszínűek, de ez a szín sötétebbé válik, ahogy idősödnek. Nappal aktív. Sebessége: 20 km/h.Gyakran él termeszvárakban vagy üreges fákban. Tápláléka: rágcsálók, vagy nagyobb mókusok, és más kisebb emlősök. Alkalmanként madarak, hüllők, és néha más kígyók is.Az embereket ritkán harapja meg a fekete mamba, de életveszélyes a harapása. A nőstény 6-17 lágy héjú tojást rak, amik 2-3 hónap alatt kelnek ki.
 
Fekete patkánysikló (Elaphe obsoletus obsoletus)
 
A siklófélék családjába tartozik. Nagyon gyakori faj. Élőhelye: Észak-Amerikában elterjedési területe Ontario, Mississippi, Kansas, Illinois, Missouri, és egyéb északi, északkeleti, és keleti államok, füves pusztáin, prérin, félsivatagokban, lombos és tűlevelű erdőiben. Testhossza átlagosan 150-170 cm, de elérheti a 200 cm-t is. Többnyire éjjel aktív. Tojásrakó, nem ivadékgondozó. Fészekalja 10-30 tojás, évente 2-szeri alkalom is lehet. Kikelés: 70-90 nap után. Fogságban könnyen tenyészthető, rokonfajokkal keresztezhető. Tartása könnyű, nem harapós.
 
Fekete sisakteknős (Pelusios niger)
 
 
 
Fekete sivatagikobra(Walterinnesia aegyptia)
 
Fekete szalamandra(Salamandra atra)
 

 
Fekete szélesfejű teknős(Notechis ater)
 
Fekete teknős vagy szenesteknős (Chelonoidis carbonarius)
 
A szárazföldi teknősfélék családjába tartozik. Élőhelye: Panamától, Argentína északi része,és a karibi szigeten (Trinidad és Tobago, Barbados, Saint Lucia) is betelepítették. Főleg szárazabb erdőkben és füves szavannákon él, de a víz közelségéhez ragaszkodik.Testhossza 50 cm, testtömege 20 kg.Tápláléka: bogyók, gombák,gyümölcsök. Dögevő is olykor. Élettartam: 80 év.A nőstények 15 tojást tojnak átlagosan. A 100-200 nap után kikelő teknősök 46 mm hosszúak. 
 
Élőhelye: Panamától, Argentína északi részéig honos, de néhány karibi szigeten (Trinidad és Tobago, Barbados, Saint Lucia) is betelepítették. Főleg szárazabb erdőkben és füves szavannákon él, de a víz közelségéhez ragaszkodik. Gyakran tartják háziállatként. Venezuelában és Kolumbiában morrocoy-nak hívják. Testhossza 50 cm, testtömege 20 kilogramm. Szárazföldi életet él: Tápláléka: növények (gyümölcsök, gombák, bogyók) táplálkozik, de olykor döghús is. Élettartam: akár 80 évig is élnek. Szaporodása:A nőstények maximálisan 15 tojást tojnak. A 100-200 nap után kikelő teknősök 46 mm hosszúak.
 
Fekete varánusz (Varanus beccarii)
 

Testhossza 90–120 cm közötti, amelyből a farok sokszor kétharmadnyit tesz ki. A hímek valamivel nagyobbak a nőstényeknél. Egész teste a fákon mozgó életmódhoz alkalmazkodott. A felnőtt állatok színe teljesen fekete. A fiatalok sötétszürkék, sorokba rendeződő élénk sárgászöld foltokkal. Élőhelye: Az Indonéziához tartozó, Új-Guineától délnyugatra fekvő, mintegy 95 szigetből álló Aru-szigeteken honos. A trópusi esőerdőben, illetve a partmenti mangroveerdők lombjai között él. Zsákmány után kutatva sokszor lemerészkedik a talajra is. Kisebb gyíkokkal, kisemlősökkel, rovarokkal, madártojásokkal és madárfiókákkal táplálkozik. Díszállatként is tartják, de kezdőknek nem ajánlott. Fogságban különböző rovarokkal, csótánnyal, tücsökkel, lepkékkel, kukacokkal etethető, amelyet időként egérrel, darált hússal, főtt tojással lehet kiegészíteni. Élettartama: kb. 15 év. Létszáma feltehetően erősen csökkenőben van.
 
Indiai koromteknős (Melanochelys trijuga)
 
Nem nevükben FEKETE  hüllők:
 
Alpesi szalamandra (Salamandra atra)
 
A szalamandrafélék családjához tartozik. Élőhelye: az Alpok magasabb részei, Franciaország, Németország, Olaszország, Liechtenstein, Svájc, Ausztria, Szlovénia, Horvátország, Bosznia-Hercegovina, Szerbia, Montenegró és Albánia. Testhossza 9-15 cm. Egyenletesen fénylő fekete színű.  Tápláléka: bogarak, meztelen csigák és férgek. A nőstényben, általában csak 2 pete termékenyül meg és indul fejlődésnek. A lárvák még az anya testén belül átalakulnak, 4-5 cm-esen jönnek a világra.
 
 
 


Weblap látogatottság számláló:

Mai: 112
Tegnapi: 118
Heti: 502
Havi: 338
Össz.: 485 477

Látogatottság növelés
Oldal: FEKETE hüllők és kétéltűek
Azok a csodálatos SZÍNEK - © 2008 - 2025 - szinek.hupont.hu

A HuPont.hu jelszava az, hogy itt a honlapkészítés ingyen van! Honlapkészítés Ingyen

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »