Azok a csodálatos SZÍNEK

Minden téma, ami a "Színimádókat" érdekelheti!

 KÉK rovarok

Acélkék rezesboglárka (Jalmenus evagoras)

Álazurlepke (Zeudixia amethystus)

Enciánkék rezesboglárka (Arhopala amantes)
 
Élőhelye. India északi részétől Srí Éankáig, Malajhziáig, Timorig és a Himalája 1500 m feletti magasságában. Színe feltűnő, mély fémes kék. Szárnyfesztávolsága:4,5-5,54 cm. Tápláléka: muskátdió és fahéjfák. 
 
 
Égkék azúrlepke (Morpho peleides)
 
Égszínkék boglárka (Danis danis)

Élőhelye: Ausztrália ÉK-i része, Molukka-szigetek és Pápua Új Guinea. Szárnyfesztávolság: 4-4,5 cm. Hernyója lapos és halványzöld. A nőstények nagyobbak a hímeknél. Nagyon mutatósak. 

Égszínű boglárka (Lysandra bellargus)

 
Élőhelye: egész Európa, Törökországig, Iránig. Szárnyfesztávolsága: 3-4 cm. A hímek ragyogó égszínkékek, a nöstények sötétbarnák, elszórt kék pikkelyekkel. Hernyója zöld  és sárga. Táplálék:patkócím.

Fémkék holyva  (Platydracus fulvipes)

A holyvafélék családjához tartozik. Nálunk is sok helyen előfordul, de nem gyakori. Hegyvidéki területeken él, vagy sík vidékek nedvesebb élőhelyein. Testhossza 14-17 mm, enyhén lapított testű. Teste fekete, azonban feje, előtora,szárnyfedői és potroha kékesen fénylik. Lábai sárgásvörösek.  Ragadozó. Tápláléka: apró rovarok és lárvák.

Kék cirmosboglárka (Menander menander)

Kék hegyiboglárka (Albulina orbitulus)
 
Élőhelye: Norvégis és Scédország hegyi rétjei.Szárnyfesztávolság: 2,5-3 cm. Hernyója csűdfüvekkel táplálkozik. A hímek szárnya sötétkék keskeny, fekete szegéllyel. A nőstények sötétbarnák.  

Kék pásztor (Orthetrum coerulescens)

A laposhasú acsafélék családjába tartozó szitakötő. Élőhelye: Közép-Európa és a mediterrán térségek. Testhossza 40-44 mm, a hátsó szárny hossza 28-33 mm. Lárvái kikeléskor világosszürkék, később aranybarnák, és testhosszuk 16-19 mm. Nálunk mindenhol megtalálható, de nem túl gyakori. A lárvák fejlődési ideje 2 év. A lerakott petékből 5-6 hét után kelnek ki a lárvák. Nálunk nem védett.

Kék dongólégy (Calliphora vicina)

A fémeslégyfélék családjába tartozik. Élőhelye: bomló növényi és állati eredetű anyagok. Testhossza 8-12 mm, teste sörtés és acélkék színű. Petéit húsra, bomló állati anyagra rakja, alkalmanként 100-100 db. Ezek 12-36 óra múlva kelnek ki, fejlődési idejük további 4 hét.

Kék holyva (Ocypus opthalmicus)

A holyvafélék családjához tartozik. Élőhelye: egész Európa, Észak-Afrika, Kaukázus, Közel-Kelet. Testhossza 15-23 mm, selymesen fénylő kékesfekete színű. Éjjel aktív. Ragadozó életmódú. Tápláléka: apró állatok. 6 alfaja ismert.

Kék hegyiboglárka (Albulina orbitulus)

Kék légivadász (Ischnura elegans)

A légivadászok családjába tartozik. Élőhelye: egész Európa, a következő helyek kivételével: Ibériai-félsziget, Skandinávia nagy része. 8 alfaja ismert. Testhossza 27-35 mm, a fején és a torján kék és fekete mintázat látható, potroha nagyjából fekete. A nőstények többféle színűek lehetnek. A kor előrehaladtával a színek sötétednek. Ragozó életmódú. Tápláléka: apró vízi rovarok és azok lárvái. Vadászatkor lábait használja kifogó kosárként.

Kék lonclepke (Limenitis reducta)


A tarkalepkefélék családjába tartozik. Élőhelye: Franciaország, Közép-Európa, Olaszország, volt Jugoszlávia és Kelet-Európa nagy részén. Az Alpoktól északra már ritkább. Nálunk a Dél-Dunántúlon él. Elülső szárny hossza 3 cm, felül fekete-fehér, a fonákrésze tarka. A hátsó szárnyát csak egy fekete foltsor díszíti. Elegáns röptű. Hegy-és dombvidékek összefüggő erdőségeinek lakója. A hernyók tápnövényei: loncok és hóbogyók. Nálunk évente 2 nemzedéke repül, más helyeken 3. A hernyók a tápnövények 2 levele közt telel át.

Kék nünüke

A hólyaghúzófélék családjába tartozik. Élőhelye: egész Európa. Repülésre képtelen. Érintésekor lábizületein irritáló sárgás cseppeket választ ki. Feje kicsi és 2 csápja van, a tor is kicsi, de a potroha a test többi részének duplája. Sötétkéken csillog. A nőstény a földve rakja a petéket. A lárva egy virágra felmászva egy méhecskével a kaptárba viteti magát, ahol nektárt és virágport fogyaszt.

Kék övesbagoly (Catocala fraxini)

Kék pattanóbogár  (Limoniscus violaceus)

A pattanóbogár-félék családjába tartozik. Fokozottan védett rovarfaj. Európa-szerte igen ritka. Magyarországon több helyen is fellelték.12 mm hosszú, fekete alapszínén kékeslilás visszatükröződés látható.

Keleti kékfutrinka  (Carabus violaceus)
 
Kék rókalepke (Junonia orithya)
 
Kék tigrislepke (Charaxes bohemani)
 
Kékes denevérlepke (Caligo idomeneus)
 
Kékesfehér jázminlepke (Parathyma nefte)
 
Palakék óriáspillangó (Papilio zalmoxis)
 
Élőhelye: Zaire középső részétől Nigériáig és Libériáig. Szárnyfesztávolsága 14-17 cm. Hernyója ismeretlen. 
 

Szingapúri kék tarantella

 

Tengerkék villásboglárka (Tajuria cippus)

 

NEVÜKBEN NEM, DE SZÍNÜKBEN KÉK ÁLLATOK:

Kobalt selyembogár  (Chrysochus cobaltinus)

Más néven kék selyembogár, a Chrysomelidae (Coleoptera rend) levélbogár család Eumolpinae rovar alcsaládjának tagja. A selyembogár gyönyörű sötét kobaltkék színű. Közeli rokona, és valamivel rövidebb is, mint a dögbogár, és az Egyesült Államok egész nyugati részén megtalálható. A kobalt selyembogár dögvirág növényekkel táplálkozik.

 

                                           Animációk:

      

 

 

 Glitterképek:

 

 

 

 

   

 

  

Víztükrös képek:

 

 



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 61
Tegnapi: 97
Heti: 1 214
Havi: 4 435
Össz.: 462 447

Látogatottság növelés
Oldal: KÉK rovarok
Azok a csodálatos SZÍNEK - © 2008 - 2024 - szinek.hupont.hu

A HuPont.hu jelszava az, hogy itt a honlapkészítés ingyen van! Honlapkészítés Ingyen

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »