Fehér halak és vízi állatok:
Fehér busa (Hypophthalmichthys molitrix)
A pontyfélék családjába tartozik. Élőhelye: Kína. Testhossza 50-70 cm, testtömege elérheti az 50 kg-ot is, és 105 cm-t is. Ívás nyáron. A nőstények által lerakott ikrák sodródnak a vízben, számuk elérheti az 500 ezret. Az ivadékok állati planktonokkal táplálkoznak, késöbb térnek át a növényi planktonokra.
A heringcápafélék családjába tartozik. A legfejlettebb húsevő cápák közé tartozik, a ragadvány neve: "fehér halál". Élőhelye: a Föld összes óceánja, főleg a partmenti részek. Alegnagyobb nőstények elérhetik a 610 cm-es hosszúságot és az 1905-2268 kg-os testtömeget. Egy átlagos hím 335-396 cm, a nőstény 457-488 cm lehet. Élettartamát 70 évre becsülik, de ennél több is lehet. A hím ivarérett 26 év, a nőstény 33 év után. Rövid távon képes 56km/h sebességre is. Természetes ellensége: a kardszárnyú delfin és az ember. Az ember nem jellemző táplálékforrása. 1758-ban írták le. Vándorlásaik alatt akár 900 m mélyre is lemerülhetnek. Képes pótolni a letört fogakat. Vemhesség 9-10 hónap, utódok száma 2-6.
Tudta-e? A cápa állítólag több kilométeres távolságból is képes megérezni egy csepp vért.
A halak közül egyedül a cápák tudnak mindkét szemükkel pislogni. A fogaik normálisan 8 naponként kicserélődnek. A statisztikák szerint az emberevő cápák szívesebben - körülbelül 93 %-os arányban - fogyasztanak férfiakat, vagyis átlagosan csak minden 14. áldozatuk nő.
A nagy fehér cápáknak több sorban körülbelül 300 foguk van. Ugyanakkor e veszélyes ragadozó - érdekes módon - akár 3 hónapig is kibírja étkezés nélkül.
Fehér csikóhal (színváltozat)
A tűhalfélék családjába tartozik. Élőhelye: Indonézia partjai mentén egészen Ausztráliáig, Európa, Afrika és Észak-Amerika atlanti-óceáni partjáig. Keresett akváriumi halak, de fogságban ritkán szaporodnak és rövid életűek. Igen változatos méretűek. A legkisebb 17 mm-es, a legnagyobb 35 cm-es. Találtak már 13 mm-es egyedet is. Másodpercenként 35-ször csapódó hátuszonyuk segítségével lebegnek a vízben. Mozgásuk sajátos. Tápláléka: apró rákok, különféle lárvák. Utódok kikelése 14-28 nap után,számuk átlagosan 50 egyed. 57 faja ismert.
Fehér kígyómakréla (Thyrsitops lepidopodes)
A kígyómakrélafélék családjába tartozik. Élőhelye: az Atlanti- és az Indiai-csendes-óceáni térség trópusi és szubtrópusi területei. Akár 1 m hosszúságot is elérhet. Éjjel aktív.Tápláléka: nyílt tengeri rákfélék, csontos halak, tintahal,marlin és tonhal is. Ivarérettek a hímek 43 cm-esen, a nőstények 50 cm után.Ikrákkal szaporodik, számuk 300 000-1 000 000 közötti. Kereskedelmi célokra halásszák.
Fehér lazac (Stenodus leucichthys)
Nemének az egyetlen faja. Élőhelye: a Kaszpi-tenger és északról beömlő folyói. 2 alfajából már csak 1 maradt. Testhossza 50-80 cm, legfeljebb 130 cm. Testtömege legfeljebb 35 kg. Tápláléka: fiatalok planktont, a kifejlett példányok főként halakat fogyasztanak.
Fehér marlin (Kajikia albida)
A vitorláskardoshal-félék családjába tartozik. Élőhelye: Atlanti-óceán. Testhossza 210 cm, de elérheti a 300 cm-t is. Az eddigi legnehezebb példány 82,5 kg volt. A nőstény nagyobb a hímnél. A szubtrópusi nyílt vizek lakója, maximum 150 m mélységig. Nappal aktív. Tápláléka: halak és fejlábúak. Ívás mélyebb vizekben. Húsa igen ízletes.
Fehér muréna (Pseudechidna brummeri)
Az angolnaalakúakcsaládjába tartozik. 2 alcsaládja, 15 neme és 200 faja ismert. A legtöbb fajnak erős kampós fogai vannak. Ügyes és erős ragadozóhalak, amelyek 3 méterre is megnőnek. Leginkább a melegvízű tengerekben élnek, különösen a korallzátonyokat kedvelik.pp
Fehér rája (Rostroraja alba)
A valódi rájafélék családjába tartozik. Élőhelye: Atlanti-óceán keleti része, az Indiai-óceán délnyugati része. A hím testhossza 230 cm, a nőstényé 202 cm. Szubtrópusi és mélytenegeri halfaj, 30-500 m mélységben. Tápláléka: csontos halak, egyéb porcos halak, kalmárok, polipok és rákok. A homokos és kavicsos tengerfenék lakója. a kicsinyeket a nőstény tojástokokba rakja le. A tojástok 12,5-18,3 cm hosszú és 10-13,9 cm széles. Évente 55-156 ilyen tojástokot rak le összesen. Tüskéi miatt veszélyes lehet.
Fehér muréna(Pseudechidna brummeri)
Fehér sügér(Morone americana)
A Moronidae családjába tartozik. Élőhelye: Észak-Amerika, Hudson-öbölbe ömlő Vörös-folyó, Szent Lőrinc-folyó, Nagy-tavak, Mississippi és Rio Grande.Testhossza 31,8 cm. Ivarérett 28 cm hossz elérése után. Testtömege 3,1 kg. Mérsékelt övi édesvízekben él. Tápláléka: fiatalon kis rákok, rovarok és rovarlárvák. Felnőtt egyedek: alózák, díszsügérek és kalászhalak. Sporthorgászok kedvenc hala.
Fehér tok (Acipenser transmontanus)
Élőhelye: Kanadában, Brit Columbia területén, és az Amerikai Egyesült Államokban, Alaszka, Kalifornia, Idaho, Montana,
Oregon és Washington államokban őshonos. A Csendes-óceánba is leúszik, Alaszkától Kaliforniáig.
A legnagyobb fehér tok állomány USA nyugati partján, a Sacramento-San Joaquin és Columbia-Snake River vízgyűjtő területein van. A faj még megtalálható a Kootenai folyóban, a Fraser folyó torkolatánál és a Columbia folyóban a Hugh Keenleyside-gát és a kanadai-USA-i határt képező folyószakasz között. A fehér tok Észak-Amerika legnagyobb édesvízi hala. Legnagyobb példányát, amely körülbelül 682 kilogrammot nyomott, 1898-ban az idahoi Snake folyóból halászták ki.