Azok a csodálatos SZÍNEK

Minden téma, ami a "Színimádókat" érdekelheti!

 

 ROVAROK

 

Szürke avarszöcske (Pholidoptera griseoaptera)

A fürgeszöcskék családjába tartozik. Élőhelye:Európában és Nyugat-Ázsia, Észak-Spanyolországtól a Balkánon és Törökországon keresztül a Kaukázusig. Északon Dél-Angliáig és Skandináviáig hatol. A magas,sűrű növényzetet kedveli. Hímek testhossza 15-20 mm, a nőstényeké 16-20 mm. Ez utóbbiaknál plusz 8-10 mm-es tojócső. Viszonylag kis termetű, de robusztus alkatú faj. Ciripelése akár 30 m-re is elhallatszik.Mindenevő. A lárvák növényekkel, az imágók kisebb rovarokkal, lárvákkal táplálkoznak. A nőstény 200 petét rak le, vagy nedves talajba, vagy korhadó fába. Két áttelelés után, tavasszal kelnek ki a lárvák.

Szürke csücsköslepke (Strymon melinus)

Élőhelye: Kanada déli részétől Közép-Amerikáig, Dél-Amerika ÉNY-i része. Szárnyfesztávolsága: 2,5-3 cm. Hernyója sok növényt pl. gyapotot és kukoricát eszik. A hím palaszürke, hátsó szárnyán feketejegyű narancssárga folttal.A bőstlények hasonlóak, de barnás színűek.  

Szürke fenyőtűmoly (Cedestis subfasciella)

A pókhálós molyfélék családjába tartozik. Élőhelye: Közép-Európa fenyvesei. Szárnyainak fesztávolsága 10-11 mm.  Szárnytöve fekete, majd fokozatosan fehérré fakul.Évi 1 nemzedéke van.Tápnövénye az erdei fenyő és a fekete fenyő.

Szürke tavaszimoly  (Diurnea fagella)

A tavaszi molyfélék családjába tartozik. Nálunk mindenhol megtalálható. A hímek szárnyfesztávolsága 28-32 mm, a nőstényeké 18-22 mm. Hamvasszürke szárnyán sötétebb, barnásszürke erezet látható. Évi 1 nemzedéke van. Rajzás: márciustól májusig.

 

Szürke ostorfa-teknőspajzstetű (Coccus pseudomagnoliarum) 

A kifejlett nőstények 5-7 mm-esek, erősen domborúak. Színük a szürkétől a barnáig.Évi 1 nemzedék. Feltételezés szerint Ázsiából származik. Hozzánk valószínűleg Olaszországon kertesztül juthatott be. Tápnövényei:  Citrus aurantium, C. sinensis, C. paradisium, C. limon es C. deliciosa fajokon, de jeleztek mar Celtis sp., C. australis, C. sinensis, Evopia rutaecarpa, Laurus nobilis,Nerium leander, Poncirus trifoliata, Zanthoxylum simulans es Zelkova serrata.

Szürkés hangyaboglárka (Maculinea alcon)

Élőhelye: Európa nagy részén megtalálható, ám nyugat felé több helyen eltűnt már. Testhossza  29–33 mm. Az elülső szárny 17–19 mm. A nőstényeké szélesebb, barna színű, a hímeké kék.  Rajzás: július-augusztus. Tápnövénye: a kornistárnics. A petékből lárvák, a lárváknól hernbyók leszenk, amelyek fészekparaziták. Ugyanis a hangyadolgozók nevelik fel őket a hangyabolyban. Rajzás: július-augusztus.
 

Szürkés szigonyosbagoly (Acronicta psi)

A bagolylepkefélék családjába tartozik. Élőhelye:Európa, Spanyolországtól kezdve, egészen Finnországig. A Brit-szigetek és Ázsia nyugati területei is. Szárnyfesztávolsága 35–45 mm. Alapszíne szürke, rajta szigonyra emlékeztető sötét minták vannak. Nevét is innen kapta. Az erdős élőhelyeket kedveli. A hernyó tápnövényei: a Betula-, a Quercus-, az Ulmus-, a Crataegus- és a Prunus-fajok.



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 69
Tegnapi: 97
Heti: 1 222
Havi: 4 443
Össz.: 462 455

Látogatottság növelés
Oldal: SZÜRKE rovarok
Azok a csodálatos SZÍNEK - © 2008 - 2024 - szinek.hupont.hu

A HuPont.hu jelszava az, hogy itt a honlapkészítés ingyen van! Honlapkészítés Ingyen

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »