Fekete emlősök
Az alábbi listán (a teljesség igénye nélkül) olyan állatok szerepelnek, amelyek nevei valamilyen módon tartalmazzák az "Fekete"előtagot, vagy kapcsolódnak ehhez a színhez.
Fekete fóka (színváltozat)
Fekete jaguár (színváltozat)
A macskafélék családjába tartozó nagytestű faj. A tigris és oroszlán után 3. a sorban. A leopárdhoz hasonlítva robusztusabb a felépítése és foltjai is nagyobbak. Élőhelye: az USA délnyugati részétől, Mexikótól kezdve Közép-Amerikán át Paraguayig és Argentína északi részéig. Az esőerdőkben él. A nagyobb hímek testtömege 158 kg, a nőstények átlagban 10-20 %-kal kisebbek. Testhossza 112-185 cm, farokhossza 45-75 cm, marmagassága 63-76 cm. Magányos életmódú és lesből támad. Csúcsragadozó. Tápláléka: élőhelyének összes másik faja. Kiválóan úszik, kúszik és mászik. Igen erős a harapása, a páncélos hüllőkkel is könnyedén elbánik. Egyedszáma folyamatosan csökken. A fekete megjelenést a melanizmus okozza.
Fekete karcsúmongúz (Galerella flavescens)
A macskaalkatúak családjába tartozik. Élőhelye: Afrika, Ázsia, Dél-Európa és Madagaszkár sivatagai és trópusi esőerdői egyaránt. Ragadozó életmódúak. Tápláléka: különféle gerinctelenek, kistestű gerincesek. Föld alatti üregeiket maguk ássák.
Fekete langur (Trachypithecus auratus)
A cerkóffélék családjába tartozik. Élőhelye: Indonézia néhány kisebb szigete, Jáva, Bali és Lombok trópusi esőerdeiben él. 2 alfaja ismert. Testhossza 55 cm, farokhossza 87 cm. Testtömege 7 kg. Két színváltozata van. A fiatalok színezete mindig narancssárga. Nappali életmódúak. Idejük nagy részét a fákon töltik, a talajra nagyon ritkán ereszkednek le. 7 fős csapatban élnek, melynek élén egy kifejlett hím áll. Táplálék: növények, levelek, rügyek, gyümölcsök és virágok, de kis mennyiségben rovarlárvákat is fogyasztanak. 200 napos vemhesség után 1 utód. A kölykök 1 éves korukra lesznek önállóak. Ivarérett: 3-4 évesen. Élettartama: 20 évet is lehet. Magyarországon a Fővárosi Állat- és Növénykertben él egy 6 tagú csapat.
Fekete lóantilop (Hippotragus niger)
Élőhelye: Angola, Botswana, Kenya, Malawi, Mozambik, Namíbia, Dél-afrikai Köztársaság, Tanzánia, a Kongói Demokratikus Köztársaság, Zambia és Zimbabwe fás és füves szavannáin él. Az egyik legimpozánsabb megjelenésű antilopfaj. A bikák testtömege 238 kg, marmagasságuk pedig 116-142 cm. A tehenek testtömege 220 kg, és némileg alacsonyabbak. A hímek szarva masszívabb és jobban görbül, mint a nőstényeké, és hossza 81-165 cm is lehet. A tehenek szarva 61-102 cm hosszú. Nappal aktív. 15-25 egyed él egy csordában él, amelyek tehenekből és fiatal borjaikból, valamint egy domináns bikából állnak.Tápláléka: fűfélék, lombok, és előszeretettel legelnek olyan növényekről, amelyek termeszvárakon nőnek. A vemhesség 8-9 hónapon át tart, 1 utóddal. Ivarérettség: tehenek 2,5 éves a bikák 5 éves korban. Élettartam: 16-19 év. Hazánkban a Nyíregyházi Állatparkban és a Győri Állatkertben látható.
Fekete medve (Ursus americanus)
Amerika egyik legismertebb medvéje. Testhossza nőstényeknél 1,2–1,6 m, hímeknél 1,4-2 m, vállmagassága 0,7–1 m, a nőstények testtömege átlagosan 40–150 kg, a hímeké átlagosan 60–225 kg. Amerika északi részén minden erdős vidéken megtalálható. Nagyon jó úszó, de a legjobban a kúszáshoz ért. Tápláléka: főképpen növényi eredetű. Megeszi a füvet, leveleket, a félig vagy egészen érett gombát, bogyókat és az erdő által kínált mindenféle gyümölcsöt. Hússal is táplálkozik.Megtámadja és elragadja a háziállatokat, nem riad vissza az erős szarvasmarhától sem. Magyarországon a Veszprémi Állatkertben tartanak fekete medvéket.
Fekete pézsmaszarvas (Moschus fuscus)
A család a nevét a felnőtt hímek (váladékáról pézsmamirigynek nevezett) prosztatájában termelt pézsmáról kapták. Ez az ivarszerv és a köldök között elhelyezkedő pézsmazacskóban gyűlik össze, és főleg a párkeresésben van szerepe.
Fekete pókmajom (Ateles paniscus)
Élőhelye: egészen Mexikóig terjedt. Ma főként az Amazonas-menti terület szívében: Guyanában, Brazília északnyugati részén, Peru keleti és Bolívia északi területei. A hím testhossza 38–58 cm, a nőstényé 40–62 cm. A hím farokhossza 63–85 cm, a nőstényé 64–92 cm. A hím testtömege 7,8–9,5 kg, a nőstényé 7,5–8,8 kg. A majom társas lény és nappal aktív. Tápláléka: makktermések, gyümölcsök, levelek és virágok. Élettartam: 20 év. A hím 5, a nőstény 4 éves korára éri el az ivarérettséget. A párzási időszak egész évben tart. A vemhesség 210–225 napig tart, ennek végén egy utód jön a világra.
Fekete repülőkutya (Pteropus alecto)
A nagy denevérek alrendjének egyetlen családja. Számos alcsaládot ismer a kutatás. Élőhelye: Jáva, Banda, Szumátra és Timor. Erdők, gyümölcsfaligetek lakója. Ez a legnagyobb faj. Testhossza 40 cm, szárnyfesztávolsága 150 cm. Tápláléka: apró gerincesek, gyümölcsök és rovarok. Társasági élőlény. Húsáért is vadásszák. Élettartam: 15 év. Ivarérett: 1-2 évesen.
Fekete szarvas (színváltozat)
Fekete repülőkutya(Pteropus alecto)
Animációk:
Esős képek:
Víztükrös képek: