Fekete halak:
Fekete csikóhal(Hippocampus erectus)
Színváltozat. A tűhalfélék családjába tartozik. Élőhelye: Indonézia partjai mentén Ausztráliáig, Európa, Afrika és Észak-Amerika atlanti-óceáni partjainál. Fogságban keveset élnek és ritkán szaporodnak. Testhosszuk 17-35 cm között változik. Stressz hatására elhalványodik a színük. Színváltoztató tulajdonsággal rendelkeznek. Mozgásuk sajátságos: függőleges helyzetben lebegés. Többnyire monogámok. A faroktőn levő zacskóban a hím hordja a petéket. Költési idő: 14-28 nap, utódok száma nagyjából 50.
Fekete homoki tigriscápa (Odontaspis noronhai)
A tigriscápafélék családjába tartozik. Élőhelye: Atlanti-óceán, és Csendes-óceán. A hím testhossza 367 cm, a nőstényé 326 cm. Színe egyforma csokoládébarna. Trópusi és tengeri hal. A nyílt vizeket kedveli 60-1000 m mélységben. Tápláléka: nincsenek adatok. Álelevenszölő állat. Kis mértékű halászata van.
Fekete géb (Gobius niger)
A gébfélék családjába tartozik. Élőhelye: Atlanti-óceán keleti része, a Balti- a Fekete- és a Földközi-tenger, 75 m mélységig. A homokos és iszapos talajokat , a tengerifűvel benött részeket kedveli. Testhossza 18 cm, hasúszói szívókoronggá módosultak. Fenékhal. Tápláléka: apró halak és rákok, férgek és puhatestűek. Halászata akváriumok számára történik.
Fekete marlin (Istiompax indica)
A vitorláskardoshal-félék családjába tartozik. Élőhelye: az Indiai- és Csendes-óceánok trópusi és szubtrópusi vizei. Vízfelszín közelében tartózkodik.Testhossza 380-465 cm. Testtömege 750 kg, de lehet nagyobb is, 129 km-h sebességgel a leggyorsabban úszó hal.Ívás 27-28 fokos vízben. Szaporodás ikrával, mely 40 millió is lehet. Ezek szabadon lebegnek az óceánokban. Húsa miatt értékes hal.
Fekete rojtosszájú hal (Labeo chrysohekadion)
Borneó, Jáva, Szumátra, Kambodzsa és Thaiföld édesvizei. Békés természetű. Tápláléka: alga, zöld eleség és mindenféle más táplálék is. Szürkületkor aktív. Létezik albino variánsa is. Akváriumban nem tenyészthető.
Fekete neonhal (Hyphessobrycon herbertaxelrodi)
Élőhelye: Dél-Amerika; Taquari folyó (Brazília).Nyugodt vizek. Viselkedés: Társas. A vízfelszín közelében úszkál.Tápláléka:
mindenevő.
Fekete sügér (Micropterus dolomieu)
Fekete szellem késhal ( Apteronotus albifrons)
Fekete tetra (Gymnocorymbus ternetzi)
Élőhelye: Dél-Amerika; Bolívia, Brazília, Paraguay. Gyenge sodrású folyók, állóvizek.Testhossza 6 cm. Társas, rajban él.
Tápláléka: ragadozó, kedveli az élő zsákmányt. A hímek kisebbek, hátúszójuk megnyúlt és farokúszójuk nagyobb, mint a nőstényeké. Az utódok kb. 36 óra múlva kikelnek.
Fekete tőkehal (Pollachius virens)
A tőkehalfélék családjába tartozik. Élőhelye: az Atlanti-óceán keleti része, a Barents-tengertől a Vizcayai-öbölig, illetve a nyugati része, Grönlandtól Hudson-szorosig és Észak-Karolináig.Testhossza általában 60, de legfeljebb 130 cm. A hal színezete barnászöld.Rajhal. A 35-360 m-es mélységet kedveli. Tápláléka: kisebb halak és rákok. A fekete tőkehal a nála nagyobb halak tápláléka lehet. Az ívási időszakban vándorol. A nőstény nem rakja le egyszerre az összes ikráját.Sülve, főve fogyasztható, jelentős gazdasági értékkel bír.
Fekete tüskéscápa (Baeolophus atricristatus)
Fekete vadászsügér (Altolamprologus calvus)
Fekete csupaszcsiga (Arion ater)
Élőhelye: Nyugat-Európában honos. Kifejlett állapotban 10 - 13 cm. A színezet egyedenként különböző. A fekete mellett, élénkpiros, sötétbarna, sőt halvány narancsszínű alakok is előfordulnak. Az állat mindenevő, tápláléka korhadó és élő növények, valamint állati ürülék és tetemek. A fekete csupaszcsiga legfeljebb 3 évig él. Ivarérett: 1 évesen. A csiga a föld alá, csomókban rakja le petéit. Egy csomóban legfeljebb 150 pete van. A kiscsigák 4-6 hét után fejlődnek ki a petékből.
Kormos mocsárcsiga (Stagnicola corvus)
Sötét mocsárcsiga (Stagnicola fuscus)