Azok a csodálatos SZÍNEK

Minden téma, ami a "Színimádókat" érdekelheti!

 Fekete halak:

 
Fekete amur (Mylopharyngodon piceus)       
 
A pontyfélék családjába tartozik. Élőhelye: Kína és Tajvan az Amur vidékén. A déli Volga-környékre, és a Fekete-tenger északi felének folyóiba betelepítették. Ily módon került a Duna völgyébe (Magyarország, Románia).Ipari mértékű a halászata. Tenyésztik is. Teste erősen nyújtott, orra tömpe, az orrnyílások között kivágott. Szemei kicsinyek. Hasoldala lekerekített. Pikkelyei nagyok. Hátúszója 9, farok alatti úszója 10 sugarú. Háta sötét, csaknem fekete. Valamennyi úszója sötétszürke. Testhossza 12,2-91,5 cm. De lehet 180 cm is. Testtömege: a 35 kg.

Fekete csikóhal(Hippocampus erectus)

Színváltozat. A tűhalfélék családjába tartozik. Élőhelye: Indonézia partjai mentén Ausztráliáig, Európa, Afrika és Észak-Amerika atlanti-óceáni partjainál. Fogságban keveset élnek és ritkán szaporodnak. Testhosszuk 17-35 cm között változik.  Stressz hatására elhalványodik a színük. Színváltoztató tulajdonsággal rendelkeznek. Mozgásuk sajátságos: függőleges helyzetben lebegés. Többnyire monogámok. A faroktőn levő zacskóban a hím hordja a petéket. Költési idő: 14-28 nap, utódok száma nagyjából 50.

Fekete homoki tigriscápa   (Odontaspis noronhai)

 

A tigriscápafélék családjába tartozik. Élőhelye: Atlanti-óceán, és Csendes-óceán. A hím testhossza 367 cm, a nőstényé 326 cm. Színe egyforma csokoládébarna. Trópusi és tengeri hal. A nyílt vizeket kedveli 60-1000 m mélységben. Tápláléka: nincsenek adatok. Álelevenszölő állat. Kis mértékű halászata van.

Fekete fantomlazac  (Hyphessobrycon megalopterus)
 
Élőhelye: Bolívia és Brazília területén, a Guaporé és a Felső-Paraguay nyugodt, sekély vizeiben. Testhossza 3,6-4,5 cm. Tápláléka: mindenevő. Társas, rajokban él. 
 
Feketefoltos fogasponty (Valencia hispanica)
  
Élőhelye: Kelet- és Dél-Spanyolország tengerparti vizei és brakkvizei. Megtalálható még Albániában és Korfu szigetén is. A hím testhossza 6, a nőstényé 8 cm. Oldalvonala nincs, egy hosszanti sorban 29-32 pikkelye van. Szívós és igénytelen. Tápláléka: apró gerinctelenek és növényi anyagok.

Fekete géb  (Gobius niger) 

A gébfélék családjába tartozik. Élőhelye: Atlanti-óceán keleti része, a Balti- a Fekete- és a Földközi-tenger, 75 m mélységig. A homokos és iszapos talajokat , a tengerifűvel benött részeket kedveli. Testhossza 18 cm, hasúszói szívókoronggá módosultak. Fenékhal. Tápláléka: apró halak és rákok, férgek és puhatestűek. Halászata akváriumok számára történik.

Fekete marlin (Istiompax indica) 

A vitorláskardoshal-félék családjába tartozik. Élőhelye: az Indiai- és Csendes-óceánok trópusi és szubtrópusi vizei. Vízfelszín közelében tartózkodik.Testhossza 380-465 cm. Testtömege 750 kg, de lehet nagyobb is, 129 km-h sebességgel a leggyorsabban úszó hal.Ívás 27-28 fokos vízben. Szaporodás ikrával, mely 40 millió is lehet. Ezek szabadon lebegnek az óceánokban. Húsa miatt értékes hal.  

Fekete rojtosszájú hal (Labeo chrysohekadion)

 Borneó, Jáva,  Szumátra, Kambodzsa és Thaiföld édesvizei. Békés természetű. Tápláléka: alga, zöld eleség és mindenféle más táplálék is. Szürkületkor aktív. Létezik albino variánsa is. Akváriumban nem tenyészthető.

Fekete neonhal  (Hyphessobrycon herbertaxelrodi)

Élőhelye:  Dél-Amerika; Taquari folyó (Brazília).Nyugodt vizek. Viselkedés: Társas. A vízfelszín közelében úszkál.Tápláléka:

mindenevő.

Fekete sügér (Micropterus dolomieu)

A díszsügérfélék családjába tartozik. Élőhelye: Amerikai Egyesült Államok és Kanada, a Hudson-öböltől a Szent Lőrinc-folyótól és a Nagy-tavaktól délre a Mississippi vízgyűjtő rendszerében egészen Québectől - Észak-Dakotáig, délen Észak Alabamáig és nyugaton Oklahomáig.Testhossza 8-40 cm, testtömege 540 gr. Nálunk max. 200 gr. Rablóhal, tápláléka: gerinctelen állatok és kis halak. A nála nagyobb halak és teknősök táplálékául szolgálhat.Élettartam: 26 év. Ivarérett: 3 évesen. Az ikrák 8-10 nap alatt kelnek ki. A pár őrzi és gondozza az utódokat.
 

Fekete szellem késhal ( Apteronotus albifrons)

 Élőhelye:  Dél-Amerika. Az Amazonas és a Rio Paraguay folyók gyors folyású, homokos részei.Békés, csak egymás közt agresszívak.Várható életkor: 8-10 év. Tápláléka: mindenevő. Akváriumban nem szaporodik.

Fekete tetra (Gymnocorymbus ternetzi)

Élőhelye:  Dél-Amerika; Bolívia, Brazília, Paraguay. Gyenge sodrású folyók, állóvizek.Testhossza 6 cm. Társas, rajban él.
Tápláléka: ragadozó, kedveli az élő zsákmányt. A hímek kisebbek, hátúszójuk megnyúlt és farokúszójuk nagyobb, mint a nőstényeké. Az utódok kb. 36 óra múlva kikelnek.

Fekete tőkehal (Pollachius virens)

A tőkehalfélék családjába tartozik. Élőhelye: az Atlanti-óceán keleti része, a Barents-tengertől a Vizcayai-öbölig, illetve a nyugati része, Grönlandtól Hudson-szorosig és Észak-Karolináig.Testhossza általában 60, de legfeljebb 130 cm. A hal színezete barnászöld.Rajhal. A 35-360 m-es mélységet kedveli. Tápláléka: kisebb halak és rákok. A fekete tőkehal a nála nagyobb halak tápláléka lehet. Az ívási időszakban vándorol. A nőstény nem rakja le egyszerre az összes ikráját.Sülve, főve fogyasztható, jelentős gazdasági értékkel bír.

Fekete tüskéscápa  (Baeolophus atricristatus)

Fekete vadászsügér (Altolamprologus calvus)

Élőhelye:  Afrika, Tanganyika-tó. Sziklás zónák, barlangos részek.Idegen fajokkal szemben békés természetű.  Kistestű halakkal ne tartsuk mert levadássza őket.Testhossza 14 cm. Tápláléka: élő vízibolha, kisebb állatoknál a ciklopsz, szúnyoglárvák. Élő kishalakat is adjunk nekik időnként, mert ez serkenti ívási kedvüket. A fagyasztott eleséget is elfogadják.Várható életkor: 10-11 év. Több színváltozata ismert.
 
Fekete bödöncsiga (Theodoxus prevostianus)
 
Fekete csupaszcsiga(Arion ater)

Fekete folyamcsiga(Fagotia daudebartii acicularis)
 
Fekete csiga  (Theodoxus prevostianus)

Fekete csupaszcsiga  (Arion ater)

 Élőhelye: Nyugat-Európában honos. Kifejlett állapotban 10 - 13 cm. A színezet egyedenként különböző. A fekete mellett, élénkpiros, sötétbarna, sőt halvány narancsszínű alakok is előfordulnak. Az állat mindenevő, tápláléka korhadó és élő növények, valamint állati ürülék és tetemek. A fekete csupaszcsiga legfeljebb 3 évig él. Ivarérett: 1 évesen. A csiga a föld alá, csomókban rakja le petéit. Egy csomóban legfeljebb 150 pete van. A kiscsigák 4-6 hét után fejlődnek ki a petékből.

Kormos mocsárcsiga (Stagnicola corvus)

Sötét mocsárcsiga (Stagnicola fuscus)

 

Fekete csupaszcsiga (Arion ater):



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 83
Tegnapi: 97
Heti: 1 236
Havi: 4 457
Össz.: 462 469

Látogatottság növelés
Oldal: FEKETE halak és vízi állatok
Azok a csodálatos SZÍNEK - © 2008 - 2024 - szinek.hupont.hu

A HuPont.hu jelszava az, hogy itt a honlapkészítés ingyen van! Honlapkészítés Ingyen

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »