HÜLLŐK ÉS KÉTÉLTŰEK
Zöld víziagama (Physignathus cocincinus)
Zöld ásóbéka (Pelobates cultripes)
Ősi békafaj. Élőhelye: Franciaország, Portugália és Spanyolország. Egész a tengerszint feletti 1800 m magasságig megtalálható. Testhossza max. 11 cm. Ürege 20 cm mély is lehet. Magányos életmódú, éjjel aktív. Esőzések után tömegesen látható. Élettartam: 15 év. Ideiglenes édesvizekben vagy brakkvizekben szaporodik. A nőstények 7 000 petét is rakhatnak. A kikelés 2 hét, a kifejlődés 4-6 hónap. Az utódok 2-3,5 cm-esek, 3 év után válnak felnőtté.
Zöld kutyafejű boa (Corallus caninus)
Zöld leguán (Iguana iguana)
Zöld levelibéka (Hyla arborea)
A legszebb békafajok egyike. Élőhelye: kertek, erdőszélek, nádasok, ligetes folyóvölgyek, tavak és vízközeli bokrosok. Kis termetű, színe lehet fűzöld, sárgás, barnás, feketésszürke és ritkán kék is. Hangja igen erős. Áprilistól szeptember végéig aktív. Élettartam: 15 év. Tapadókorongos lábaival fák és bokrok lombkoronájába is felmászik. A nőstények 150-300 petecsomót raknak le. Az 1 cm-es békák 3-4 hónap után hagyják el a vizet. Késő ősszel elbújik, hogy átvészelje a hideg telet.
Zöld varangy (Bufotes viridis)
Svájcban a faj kihalt, de a 2000-es években újratelepítették.
Jelenleg az alábbi országokban él: Albánia, Ausztria, Bosznia-Hercegovina, Bulgária, Csehország, Észtország, Fehérororszország, Franciaország, Görögország, Horvátország, Kazahsztán, Lengyelország, Lettország, Litvánia, Macedónia, Magyarország, Málta, Moldova. Montenegró, Németország, Olaszország, Oroszország, Románia, Szerbia, Szlovákia, Szlovénia és Ukrajna. A hegyvidéket nem kedveli, inkább a sík- és dombvidékeket, nyirkos és árnyas helyeken érzi jól magát. Testhossza max. 12 cm. A hímek 7-8, a nőstények 9-10 cm-esek. A +40 fokot is képes elviselni. Szürkületkor és éjjel aktív. Tápláléka: főként rovarok. Nem túl félős. A nőstények 10-12 000 petét is rakhatnak. Ivarérettek. 4-5 évesen. Élettartam: 15 év.
Sima zöldsikló (Opheodrys vernalis)
Élőhelye: Nyugat-Kanada és az Egyesült Államok északi államai. Testhossza 30-50 cm. A színe zöld. Fészekalja 3-13 tojás, az utódok 4 nap alatt kelnek ki. 2 faja ismert.
Smaragdzöld piton (Morelia viridis)
Élőhelye: Indonéz szigetvilág, Új-Guinea, Pápua Új-Guinea és Ausztrália. Esőerdők ben vagy azok környékén található meg. Elsősorban fákon, bokrokon és bozótosokban. Jellegzetessége karcsú teste. Testhossza 150-180 cm, de a nőstényeké elérheti a 200 cm-t is. Mérete élőhelyétől függ. A hímek testtömege 110-1400 gr, a nőstények 1600 gr-osak is lehetnek. Kivételesen nagy temetű példányok csak nőstények. Tápláléka: apró emlősök, rágcsálók, hüllők. Fészekalja 1-25 tojás. Fogságban a nőstények védik és költik a tojásokat. Könnyen szaporítható. A kikelt utódok citromsárgák, vöröses és barnás csíkokkal, illetve pettyekkel. De lehetnek aranyszínűek vagy narancsvörösek.
Smaragdzöld varánusz (Varanus prasinus)
Élőhelye: Ausztrália és Új-Guinea. Az esőerdők és mangroveerdők lakója. Terráriumokban világszerte megtalálható. Szeret párás helyen sütkérezni. Testhossza 65-85 cm. Nappal aktív. Tápláléka: bármi, a rovaroktól kezdve, a tojásokon át a madárfiókákig. A nőstény 2-5 tojást rak le, kikelés 165-190 nap után. Az utódok azonnal önállósodnak.
Víztükrös képek: